BAJDOLUDKI NAJLEPSZE W REGIONIE TARNOWSKIM! DIAMENTOWE LUSTRO DLA ZESPOŁU Z RADGOSZCZY!

W dniach 22-23 maja 2024 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku odbywały się 12. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA do udziału, w których zostały zaproszone dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne działające w regionie tarnowskim.

Pośród szesnastu zespołów wystąpił zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Radgoszczy  ,,Bajdoludki”.

BAJDOLUDKI  tworzą uczniowie klasy I b: Banaś Tymoteusz, Baran Filip, Bąba Antoni, Galus Adrian, Halagarda Lena, Juzba Szymon, Kozioł Bartosz, Kruk Marcelina, Kuta Amelia, Lichorobiec Zofia, Machnik Melania, Oleś Jakub, Owca Hanna, Pikul Fabian, Szach Liliana, Trela Filip i Wąż Karol.

Nasi pierwszoklasiści otrzymali nagrodę główną DIAMENTOWE LUSTRO za spektakl w reżyserii Bogusławy Witaszek ,,Obcy”.  Przy tworzeniu spektaklu aktywnie  pomagała pani  Joanna Gwóźdź, która była odpowiedzialna za opracowanie muzyczne.  Pani Celina Dworak zaangażowała się w pomoc przy  wykonaniu pięknej scenografii do przedstawienia i pani Małgorzata Węgiel, która cierpliwie czuwała nad aktorami podczas prób.

Nagrodzony spektakl został dostrzeżony nie tylko przez jurorów, ale też entuzjastycznie przyjęty przez dziecięca publiczność, spontanicznie reagującą na wydarzenia zawarte w akcji ,,Obcego”. Sztuka opowiada o losach Brzydkiego Kaczątka, które trafia przypadkiem na wiejskie podwórko, gdzie niepodzielnie panuje nietolerancyjny kogut. Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o tym, że każdy z nas ma jakiś talent, wystarczy go tylko odnaleźć.

 

BAJDOLUDKI z Radgoszczy oprócz nagrody głównej otrzymały także zaproszenie do udziału w prestiżowym festiwalu BAJDUREK, który corocznie odbywa się w Nowym Sączu.