„Bez tej miłości można żyć, mieć serce puste jak orzeszek”? W.Szymborska

Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu – symbol wolności i niewoli. Blisko 100 lat temu po latach niewoli nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. W tym czasie poeci i pisarze  fakt walki o wolność i niepodległość opiewali w swych pięknych, wzniosłych i wzruszających utworach. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny sięgnęli po owoc ich pracy, by podczas swej pięknej i wzruszającej recytacji przypomnieć, że wolność nie jest dana raz na zawsze, że należy: Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość./Henryk Sienkiewicz.

            W Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Niepodległościowej zorganizowanym przez p. Marię Burzec oraz Renatę Wilk-Krzciuk wzięło udział 6 uczniów klas integracyjnych, 22 uczniów z klas I-IV oraz 10 uczniów w kategorii klas VII szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Jury w składzie p. Alicji Błocho, p. Anna Rosa oraz p. Justyna Świętek po długich naradach postanowiło nagrodzić dyplomami wszystkich uczestników, a uczniom wyróżniającym się nienaganną recytacją przyznano nagrody książkowe oraz następujące miejsca:

1.Kategoria klasy integracyjne:

I miejsce: Faustyn Cedzidło

II miejsce: Bartek Witaszek

Wyróżnienia:

Mateusz Rój

Jacek Kupiec

Paweł Pyzik

2. Kategoria klasy IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce:    Zuzia Zielińska

II miejsce:  Milena Motyka i Kamil Leżoń

III miejsce: Izabela Wąż

3. Kategoria klasy VII szkoły podstawowej oraz oddział gimnazjum:

I miejsce:  Ania Błocho, Weronika Moździerz oraz Paulina Labak

II miejsce:  Julia Wiśniewska

III miejsce:  Paulina Noga

Uczniowie: Zuzia Zielińska, Milena Motyka, Kamil Leżoń, Ania Błocho, Weronika Moździerz oraz Paulina Labak wezmą udział w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Niepodległościowej na szczeblu gminnym. Wszystkim młodym Recytatorom serdecznie gratulujemy!!!