Bijemy Rekord czytania

Jak nie czytam, jak czytam!!! Z książką, kocem  i wodą mineralną!

Już po raz drugi uczniowie radgoskiej szkoły aktywnie włączyli się w akcję masowego czytania „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” organizowaną przez miesięcznik Biblioteka w SZKOLE. W tym roku dodatkowo  rekord czytania przypadł w  inne, ważne dla dzieci święto – Dzień Dziecka, dlatego z tym większą ochotą uczniowie przystąpili do czytelniczej akcji. Pogoda dopisała wyjątkowo, słońce od rana witało nas swymi promieniami, a nastroje były doborowe. W takim klimacie kolumną udaliśmy się na mieszczący się ok. kilometr od szkoły stadion sportowy. Nadmienić trzeba, iż zgodę na masowe czytanie wyrazili wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy ochoczo włączyli się i zaangażowali w akcję. Swą niedocenioną pomoc okazał także ksiądz wikariusz – Bogusław Sobusiak, który jako wprawiony piechur i pielgrzymko wiec  zajął się strefą bezpieczeństwa na stadion i do szkoły. A podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie. Wyposażony w krótkofalówki, kamizelki odblaskowe, megafon, po przeszkoleniu wystarczającej ilości gimnazjalistów wzorcowo zapewnił nam bezpieczeństwo. Uśmiechnięci uczniowie z książką, kocykiem i butelką wody mineralnej dotarli na świeżo skoszony i pachnący trawą stadion sportowy. Tam dzięki sprawnej organizacji i zaangażowaniu nauczycieli utworzyliśmy nasze tegoroczne logo: KOCHAMY KSIĄŻKI! Serce z książką i czerwoną kartką papieru utworzyli gimnazjaliści, zaś wykonanie napisu KSIĄŻKI w białym kolorze  leżało w gestii uczniów szkoły podstawowej.
Zaprzyjaźniona ze szkołą firma AVANET Bartłomiej Czyż ze Szczucina pomogła w wykonaniu pamiątkowej fotografii  za pomocą drona.
Po fotograficznej sesji nastąpiła najprzyjemniejsza część tej akcji , czyli czytanie. Dzieciaki rozłożone na swych kocykach , na pięknym  łonie natury, z dala od zgiełku mogli w ciszy poczytać przyniesioną przez siebie książkę. Zabawnych sytuacji, konkurencji  nie było końca. Do najzabawniejszych należą uczennice klasy 3 Gimnazjum, które podwójnie czytały, tzn. książki w wersji papierowej i zarazem książki w wersji elektronicznej. Cóż to za  młodzieńcza podzielność uwagi. Gimbusy zorganizowały także konkurencje na szybie czytanie do góry nogami. Zadaniem uczestników było przeczytać w ciągu minuty jak najwięcej wyrazów trzymając książkę do góry nogami. Wśród uczestników akcji czytelniczej znaleźli się i uczniowie podlegającej naszej szkole filii w Małcu, którzy wyjątkowo chętnie sięgają zawsze po lekturę. Także grono nauczycielskie zgromadziło się w jednym miejscu na wspólnym kocyku i oddało się swej  lekturze. Nie zabrakło  Kierowniczki Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy- p. Alicji Błocho, która na swym nieodłącznym rowerku także dołączyła z książką do czytających. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak nasza kadra zarządzająca szkołą, czyli panie dyrektor, którym nawet sukienki nie przeszkadzały by uzupełniając się świetnie, jedna obok drugiej poczytać coś dla relaksu.
Czytelnicza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy widząc maszerujących uczniów wraz z książkami ciekawi byli celu naszej wyprawy. Niejednokrotnie okazywali zadowolenie z faktu, że współcześni uczniowie chcą czytać! Czytaliśmy z przyjemnością i dla przyjemności. Akcję zorganizowała i koordynowała szkolna biblioteka, ale czymże byłaby biblioteka bez wiernych czytelników, których w jednym miejscu zgromadziliśmy w ilości 387 osób! Korzystając z okazji chciałam podziękować wszystkim  czytelnikom  szkolnej biblioteki za kolejny, owocny w czytanie rok szkolny. Trzymajmy tak dalej!