Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…

I miejsce dla uczennicy naszej szkoły Gabrieli Dworak oraz wyróżnienie dla Joanny Otfinowskiej  w XIV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Plastycznym 

Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…

Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? …” Jan Paweł II, Tarnów 10.06.1987
Cele konkursu były następujące:

  1. Przybliżenie postaci Bł. Karoliny Kózkówny jako wzoru do naśladowania.
  2. Poznanie ideałów i wartości, którymi kierowała się w codziennym życiu i podczas walki o swoją wolność i godność.
  3. Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
  4. Uczczenie 30 rocznicy beatyfikacji Bł. Karoliny Kózkówny

Uczestnicy mieli za zadanie wyrażenie przy pomocy tekstu poetyckiego lub obrazu własnych refleksji nawiązujących do hasła konkursu. Dla ułatwienia interpretacji tematu podano zagadnienia, które mogły być inspiracją dla uczestników konkursu:

  1. Patron moim „idolem”
  2. Święty – lustrem, w którym mogę się przejrzeć.
  3. Chciałbym Cię zapytać… Chciałbym Ci powiedzieć…. – rozmowa ze świętym.
  4. Chrześcijańskie wartości jako drogowskaz.
  5. Wierzę i jestem z tego dumny.

W Zespole Szkół w Woli Radłowskiej podsumowano 14. edycję ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego o bł. Karolinie.

W tym roku na konkurs zostało zgłoszonych 579 prac, w tym 372 plastyczne i 207 literackich.
– Jest ich mniej niż zazwyczaj. Są jednak estetycznie dopracowane, wykonane z wielką dbałością i starannością. Aż 87 dorosłych osób przesłało na konkurs swoje wiersze, to rekordowa liczba poetów w historii konkursu. Tak z prac plastycznych jak i literackich przebija aktualność postaci bł. Karoliny. To nie jest święta z przeszłości, której dzisiaj nie można naśladować. Karolina uczy dzisiaj sumienności, pracowitości, służby innym. W naszej szkole dzięki patronce rozwija się bardzo wolontariat, który jest próbą naśladowania bł. Karoliny. Młodzi aż trzy razy byli laureatami konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”  – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor ZS i organizator konkursu.

                                                                    Ks. Zbigniew Wielgosz GOŚĆ.PLtarnowski 12/2017

W  naszym zespole szkół w konkursie plastycznym wzięło udział 12 uczniów szkoły podstawowej,  5 z gimnazjum i 2 osoby dorosłe, natomiast w poetyckim 5 uczniów.

15 marca miało miejsce podsumowanie konkursu w Gimnazjum w Woli Radłowskiej. Uroczystość miała wspaniałą oprawę, po raz kolejny przygotowano perfekcyjnie całą galę wręczenia nagród. Towarzyszyły temu występy młodzieży z tańcami, recytacją i śpiewem. Organizatorzy jak co roku wykonali książkę, w której umieszczone są nagrodzone wiersze i reprodukcje obrazów. Bardzo interesująca pamiątka- zachęcam do przeczytania wiersze są piękne  i wzbudzają refleksję. Na koniec chcę podziękować wszystkim uczestnikom konkursu na szczeblu naszej szkoły- artystom  z duszą. Gratuluję, że otwarliście siebie na słowa, że myśli skierowaliście ku wartościom wyższym  i staraliście się przekuć je w obraz lub wiersz. Na pewno był to czas bardzo dobrze wykorzystany.  Wspomnę także, że w tym roku po raz pierwszy  ja również wykonałam obraz, który otrzymał III miejsce w kat. dorośli. Zachęcam gorąco do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. C. Dworak

The gallery was not found!