CZYTAM. ZNAM. ROZUMIEM – ETAP REJONOWY W PWZS TARNÓW

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z instytucjami współpracującymi: Zakładem Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie zorganizowali konkurs czytelniczy „Czytam, znam, rozumiem”.

Do pisemnych eliminacji II etapu rejonowego zakwalifikowała się nasza HUMANISTKA uczennica kl. 7a – Milena Motyka.

12 lutego w siedzibie PWSZ w Tarnowie Milena zmierzyła się z zadaniami nawiązującymi do 3 pozycji książkowych: „Pan Tadeusz” – Adam Mickiewicz, „Szkice spod Monte Casino” – Melchior Wańkowicz i „Latarnik” Henryk Sienkiewicz.

Zmagania uczestników na etapie rejonowym oceniała Komisja konkursowa złożona z członków Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie; pracom komisji przewodniczył będzie prof. dr hab. Teresa Wilkoń.

Znamy już wyniki. Naszej kandydatce zabrakło zaledwie 2p. do kolejnego etapu. Sytuacja ta motywuje ją do dalszej pracy i podjęcia wyzwania za rok. Trzymamy kciuki w kolejnych edycjach  i całym sercem gratulujemy reprezentantce naszej szkoły.