„DZIECI Z BULLERBYN” W WYDANIU TRZECIAKÓW

,,Dzieci z Bullerbyn” to niewątpliwie jedna z najbardziej lubianych przez dzieci  książek.

Klasa III b przekonała się, że warto przeczytać lekturę  autorstwa Astrid Lindgren, która opowiada o przygodach szóstki dzieci. Mimo, że ma już ona 76 lat!

Bohaterowie  mieszkają w maleńkiej wiosce i każdego dnia przeżywają różne przygody, dzięki swojej olbrzymiej pomysłowości i wyobraźni. Kilka dni z Lisą, Anną, Brittą, Lassem, Bossem i Ollem przekonały naszych trzeciaków, że prawdziwą radość życia nie dają drogie zabawki, ale przede wszystkim przyjaźń, wspólnie spędzony czas i wzajemna pomoc. Obcowanie z przyrodą, opieka nad zwierzętami, pomoc rodzicom  w gospodarstwie –  wszystkie czynności wykonują z przyjemnością, nie traktują ich jak przykry obowiązek. Podczas omawiania lektury uczniowie poznali realia życia na wsi w latach 40-50 XX wieku. Mimo, że nie było ono łatwe to mieszkańcy Bullerbyn są szczęśliwi!

Ponieważ książka zauroczyła wszystkich postanowiliśmy stworzyć inspirujące lapbooki – kreatywne teczki o życiu wesołej gromadki.

Pod urokiem lektury ,,Teatrałki” zostaną na długi czas. Biorąc taką ,,kreatywną książeczkę” do ręki będzie można przypomnieć sobie  wiele życiowych rad, które przyswoili sobie podczas czytania.