Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Sprawozdanie z realizacji zadań podjętych w ramach inicjatywy
Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 w Zespole Szkół Publicznych w Radgoszczy

W roku szkolnym 2018/2019 Nasza Szkoła po raz kolejny  przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Tegoroczne obchody DBI 2019 r. odbywały się po hasłem „Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.   Organizatorzy inicjatywy chcieli podkreślić, istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Przez cały miesiąc luty nasza szkoła brała udział w licznych zadaniach realizowanych w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. W klasach I-III uczniowie podczas zajęć komputerowych oglądali  kreskówki „Owce w sieci,  skąd dowiadywali się w zabawny sposób o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu.
Uczniowie klas 4 wykonali plakaty na temat „Bezpieczeństwa w sieci”, zaś uczniowie klas VI wykonali prezentacje multimedialne na temat „Zagrożeń w sieci”.

Opiekunami Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 była pani Joanna Burek i pan Jacek Dworak.