DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. PROJEKT KLAS 6 dla PRZEDSZKOLAKÓW

Klasy 6 wraz z wychowawczyniami  p. Agnieszką Piotrowicz i p. Joanną Burek przy współpracy ze szkolną biblioteką zorganizowały  projekt czytelniczy, których odbiorcami stali się najmłodsi, czyli przedszkolaki. Szóstoklasiści podczas godzin wychowawczych, w ramach projektu czytelniczego, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  pięknie przygotowali się do zadania. Swoje działania rozpoczęli od lektur fragmentów bajek, baśni, gromadzenia rekwizytów i kostiumów, próbnych makijaży i charakteryzacji. 15 listopada szkolne korytarze, aż roiły się od bajkowych postaci. Do akcji przyłączyli się także inni uczniowie, którzy za namową Samorządu Uczniowskiego także przebrali się za ulubioną postać. Do przedszkolaków z grup „Zuchy” i „Teatrałki” przychodzili kolejno, jak przystało na Bajkowym Pokazie Mody, nowi bohaterowie.  Do postaci bajkowych  dołączyli filmowi  bohaterowie. Przybyli Pinokio,  Dziewczynka z zapałkami,  Czerwony Kapturek z wilkiem, Sierotka Marysia w towarzystwie Krasnoludków, Kot w butach, Jasmine, Superbohaterowie, Bob Budowniczy, Pingwin z Madagaskaru czy Masza i Niedźwiedź i wiele innych. Furrorę wywołali Jaś z Małgosią, czyli państwo Labakowie.  Zadaniem przedszkolaków było wraz ze swoimi wychowawczyniami odgadnąć  i w odpowiedniej kolejności zapisać postacie. Obie drużyny świetnie sobie poradziły. Minimalnie lepsza okazała się grupa pani Bogusi Witaszek, która wyprzedziła grupę pani Sylwii Jaje o 5 punktów. Obie drużyny okazały się wygrane i w nagrodę otrzymały puzzle.

Uczniowie klas 6 także brali udział w konkursie, bowiem przedszkolaki wybierały najlepszego modela i modelkę wybiegu.  W rankingu zwyciężyli, ex aequo:

Supa Strikas (Dominik Podosek)  z Anną i Elzą z Krainy Lodu (Oliwia Machnik i Jagoda Kułaga)  – I miejsce

Jasmine (Kamila Motyka) i Myszka Mini (Nadia Koper)- II miejsce

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Pokaz mody tak spodobał się artystom, że wraz z Czerwonym Kapturkiem, Sierotką Marysią i Babą Jagą  (p. Burek, p. Piotrowicz i p. Gwóźdź) udali się do przedszkolaków z ulicy Kopernika,  by im zaprezentować swoje literackie kreacje.

Radości wśród najmłodszych i tych ciut starszych,  nie było końca. Drogę do przedszkola przebyliśmy wśród zachwytów przechodniów i mobilnych użytkowników drogi 🙂