Gminny Festyn Odblaskowy

Szkoły Podstawowe w Radgoszczy i w Luszowicach były organizatorami Gminnego Festynu Odblaskowego, który miał miejsce 26 października br. w budynku ZSP w Radgoszczy. Za jego organizację i przebieg odpowiadały p. Joanna Burek, p. Joanna Gwóźdź i p. Dorota Wiercioch.  Festyn przeprowadzony był w ramach jego z zadań VII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła 2016”, której celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym

Swoją osobą  zaszczycił nas Wójt Gminy Radgoszcz  p. Marek Lupa oraz Główny Księgowy Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Radgoszczy –p. Andrzej Fijał.

Przybyli także funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej p. Agata Bulwa i p. Mateusz Cygan; przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, a zarazem nasz absolwent p. Mateusz Madej oraz ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej-  p. Piotr Zabiegała.

Obecni byli także uczniowie klas 4-6 z SP w Luszowicach, dzieciaki z klas 1-3 z SP w Zarzeczu Dużym i Radgoszczy oraz przedszkolaki z grupy Pszczółki –  p. Anny Gmyr –Noga z Publicznego Przedszkola w Radgoszczy. Po przywitaniu gości pani dyrektor Małgorzata Węgiel oraz Wójt Gminy Radgoszcz p. Marek Lupa oficjalnie otworzyli Gminny Festyn Odblaskowy.

Podczas spotkania można było  wziąć udział w akcji charytatywnej „Odblaskowej loterii” i  „Kiermaszu  ciast”  przygotowanych przez przedstawicieli klasowych rad rodziców z nauczania wczesnoszkolnego. Dochód z tej akcji zostanie przekazany przez uczniów Szkoły w Radgoszczy na zakup elementów odblaskowych dla podopiecznych  z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Niepublicznej  Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Pniu.

 W krótkiej 5-7 minutowej przerwie będzie można zakupić los w loterii fantowej lub smaczne ciasteczko.

 Podczas spotkania przedstawiciele policji zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa na drodze, ratownik medyczny  przekazał zgromadzonym kilka istotnych informacji  jak ratować życie, zaś strażak opowiedział jak  pomagać w wypadkach drogowych.

Funkcjonariusze policji wręczyli odblaskowe opaski uczniom SP w Radgoszczy ufundowane przez Hurtownię artykułów biurowych i papierniczych Xerima w Mielcu. Szkoła Podstawowa w Radgoszczy ufundowała również elementy odblaskowe dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym.

Konkurs „ODBLASKOWA SZKOŁA” realizowany przez Szkołę Podstawową w Radgoszczy wsparli:

– firma HIT – p. Szkotak,

– firma HITPOL  p. Agnieszka Marszałek

– firma ABC – p. Bożena Kowalska

– firma RADBET

– Hurtownia artykułów biurowych i papierniczych XERIMA  Mielec

– Rada Rodziców

-MKT Serwis SKODA  Mielec

– P. Rafał Wójcik

– p. Andrzej Trela

Serdeczne podziękowania w imieniu Szkoły Podstawowej w Radgoszczy oraz Szkoły Podstawowej w Luszowicach uczniowie złożyli dla   Wójta Gminy Radgoszcz Pana Marka Lupy za wsparcie finansowe przy zakupie kamizelek odblaskowych dla naszych uczniów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc i zrozumienie. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi uczniowie będą bezpieczniejsi na drodze. Każdy
z przybyłych gości otrzymał podziękowania od naszych uczniów i słodki upominek
w formie papierowego tortu z niespodzianką w środku.

Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

https://www.youtube.com/watch?v=5bKmcncNPs4