GMINNY  NIEPODLEGŁOŚCIOWY  KONKURS  ORTOGRAFICZNY

10 listopada do naszej szkoły przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Luszowicach, by zmierzyć się w ortograficznych zmaganiach o tematyce niepodległościowej. Konkurs zorganizowany został przez polonistki: p. Olgę Juras i p. Joannę Gwóźdź  dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach obchodów Roku dla Niepodległej.  Patronat nad konkursem objęli: Wójt Gminy Radgoszcz – p. Marek Lupa, Dyrektor SP w Radgoszczy – p. Małgorzata Węgiel oraz Sołtys Wsi Radgoszcz I – p. Jolanta Motyka. Szesnastka uczniów naszej gminy zmierzyła się  z przygotowanym na tą okoliczność historycznym tekstem, odczytanym i dyktowanym przez Panią Dyrektor. Jury konkursowe,  w osobach: p. Danuta Kupiec, p. Olga Juras, p. Joanna Gwóźdź i p. Renata Wilk-Krzciuk, oceniało prace, zaś uczniowie przy dźwiękach pieśni patriotycznych tworzyli prace plastyczne: Z czym kojarzy ci się Polska ? oraz kosztowali pysznych muffinek w patriotycznych barwach,  przygotowanych przez panią Sołtys. Po wspólnym obiedzie ogłoszony został werdykt. Mistrzem Gminnego Niepodległościowego Dyktanda 2017 została Aleksandra Kaziród (SP Luszowice). Miejsce II i III zajęły uczennice SP w Radgoszczy: Milena Motyka (5a) oraz Oliwia Zielińska (7a).
W rywalizacji szkół o tytuł SZKOŁA MISTRZÓW GMINNEGO NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO  DYKTANDA 2017  zwyciężyła nasza szkoła. Mistrz oraz Szkoła Mistrzów otrzymali pamiątkowe puchary, zaś wszyscy uczestnicy nagrody książkowe, w postaci epopei narodowej „Pan Tadeusz”, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Radgoszczy.
Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych z konkursu KARTKA DLA POLSKI.
Ponadto wszyscy uczestnicy i organizatorzy otrzymali odświętne kotyliony, przygotowane specjalnie na tę okoliczność przez szkolnego pracusia technicznego – p. Joasię Burek.
Wszystkich uczniów naszej gminy zachęcamy do nauki ortografii i przygotowań do kolejnej edycji tego konkursu za rok, a okazja będzie wyjątkowa, bo 100 rocznica. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.