#KSIĄŻKO PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE” -ZADANIE 4- KOT TO KOT!

Uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią, panią Bogusławą Witaszek zrealizowali kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu „Kraina Innowacji” – Książko-przedstaw się! Odczarowujemy czytanie. Zadanie 4 „Kot to kot” dotyczyło książki „Tłusty koci trójpak. Garfield.Tom 1- Davis Jim. Realizację zadania rozpoczęli od wyszukania informacji i ciekawostek o autorze. Następnie wspólnie obejrzeli kreskówkę, by następnie usiąść w kole i odczytać razem tekst i obejrzeć komiks.
Klasa skłoniła się bardziej do naocznego odczytania komiksu i ta forma książki przygód Garfielda bardziej przypadła im do gustu. Chętni kontynuowali te lekturę także samodzielnie w domu, w postaci ebooka, do którego otrzymali dostęp.
Najwięcej emocji dostarczył uczestnikom zadania wybór komiksu, którego cześć literacką i graficzną mieli wykonać. Ostatecznie na warsztat wzięli Reksia i jego dalsze przygody. Tworzenie sekwencyjnych historyjek obrazkowych uzupełnianych tekstem dało wiele radości, a dowcipne historie psa Reksia stworzyły wiele humorystycznych sytuacji twórczych.  Powstały dalsze przygody Reksia zebrane w formie komiksowej książeczki. Zabawa z książką udała się w 100%.