Kwesta papieska

,,Bądźcie świadkami miłosierdzia”– pod takim hasłem obchodzono w całej Polsce XVI Dzień Papieski.  Nasze Gimnazjum, już po raz ósmy, włączyło się z tej okazji w ogólnopolską akcję organizowaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W dniu  7 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Zuzanna Biel, Rozalia Białas, Bartosz Burzec), jako wolontariusze wzięli udział w  publicznej zbiórce pieniędzy. Zebrane
w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.

W tym roku jak i w poprzednim, oprócz zbiórki do puszek odbył się również KREMÓWKOWY KIERMASZ. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży ulubionego ciastka Jana Pawła II także zostały przekazane
na konto Fundacji. Łącznie zebraliśmy 972,71 zł. To nasz mały sukces.

Uczennica klasy I klasy Szkoły Podstawowej: „Mama dała mi pieniążki i wrzuciłam do puszki. Dałam Zuzi.”

Uczennica IV klasy szkoły Podstawowej: „Dzisiaj u nas byli na lekcji: Zuza, Róża i Bartek. Mieli takie ładne chusty. Zbierali pieniądze i dawali naklejki. Wrzuciłam też 2 zł.”

Uczennica I klasy Gimnazjum: „Kremówki były pyszne. Naprawdę. A w dodatku tak przyjemnie można włączyć się w zbieranie pieniędzy. Mam nadzieję, że za rok też będzie taka zbiórka w szkole.”

Uczeń klasy II Klasy Gimnazjum: „Kolejny raz wrzucam pieniądze. To ważne, że w naszej szkole jest taka akcja. W całej Polsce przecież zbierane są pieniądze. Chciałbym w przyszłym roku zbierać datki jako wolontariusz.”

Uczennica III klasy Gimnazjum: „Szkoda, że tylko kilka osób może zbierać pieniądze. Chciałam w tym roku też być wolontariuszem. Może w liceum też będzie taka akcja.”

Wolontariusz: „Czułem radość, ekscytacje, rosnące we mnie emocje i nadzieje. Poczułem się jak prawdziwy wolontariusz, kiedy chodziłem ze szczerym uśmiechem. Bardzo mile wspominam odwiedziny w poszczególnych klasach . Najtrudniejsze były pożegnania… za rok już nas tutaj nie będzie L.”

Wolontariuszka: „To ogromne przeżycie dla mnie. Ważna akcja. Piękne wspomnienia. Szkoda, że za rok ktoś inny będzie na moim miejscu.”