#MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością. Przesłane przez Organizatora materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka o nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Instytut Książki z patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprosił do udziału w kampanii czytelniczej „Mała Książka- Wielki Człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Pierwszoklasiści otrzymali książeczki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak oraz broszurkę- poradnik dla rodziców i opiekunów:  „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”

Trzydziestu ośmiu pierwszoklasistów, wychowanków pani Grażyny Kogut i p. Bogusławy Witaszek zatopi się w świat literatury wraz ze swoimi rodzicami.  Dystrybucją książek zajęła się pani bibliotekarka, Joasia Gwóźdź. Miłej lektury!