MILENA ZAWIŁOWICZ – LAUREATKA V OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENEK ELENI „PO SŁONECZNEJ STRONIE ŻYCIA” – BIELAWA 2023

Festiwal Piosenek Eleni, to przegląd o randze ogólnopolskiej, skierowany był   szczególnie do młodych wykonawców i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Swoich sił wokalnych, w 5 edycji konkursu,  spróbowała nasza uczennica Milena Zawiłowicz, która wysłała do organizatorów drogą elektroniczną swe nagranie i została zaproszona na przesłuchania jurorskie.

Życie pisze jednak własny scenariusz. Milenka musiała wybrać pomiędzy występem dla lokalnej społeczności z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej a występem festiwalowym. Wychowawczyni, Nauczyciele zachęcali ją jednak, by spróbowała sił na większej scenie.

Tak też się stało. I wraz z mamą, p. Anną Zawiłowicz,  udała się wczesnym porankiem na przesłuchania, gdzie zaprezentowała się w utworze „ Tylko w twoich dłoniach”.

Komisja jury w składzie: Eleni Tzoka, dr Joanna Horodko, Artur Orzech i dr Jarosław Wasik zaprosiła Milenkę na galę finałową, podczas której cała Polska dowiedziała się, że Milenka Zawiłowicz z Radgoszczy zajęła miejsce III, w kategorii A (uczestnicy do lat 11).

Serdecznie gratulujemy  takiej wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem festiwalu byli: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Robert Letniowski oraz Biuro Festiwalu – Dolnośląski Inkubator Art – Przedsiębiorczości.

Milenkę do konkursu przygotowała trenerka śpiewu, pani Monika Kuta, której również gratulujemy sukcesu.