Nadia Gierczyńska i język niemiecki

Nasza uczennica Nadia Gierczyńska z klasy 3A gimnazjum w sobotę 13 maja 2017 złożyła w Tarnowie egzamin z języka niemieckiego na poziomie A2. Egzamin nazywa się Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch i składa się z czterech modułów: słuchanie, czytanie, pisanie i w części ustnej – mówienie. Zakłada on podstawową znajomość języka i odpowiada drugiemu poziomowi kompetencji (A2) w sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Egzaminy Goethe-Institut cieszą się uznaniem na całym świecie i są respektowane przez pracodawców oraz instytucje edukacyjne w wielu krajach. Nadia w dniu 03 czerwca 2017 podejdzie do tego egzaminu jeszcze raz ale na wyższym poziomie B1 z części ustnej, którą można zdawać osobno od części pisemnej. Na wyniki przyjdzie jeszcze poczekać, bo cała procedura poprawiania i weryfikowania trwa około 2 tygodnie. Mamy jednak nadzieję, że egzamin będzie bardzo pomyślnie zdany i Nadia zasieje w Naszych Uczniach ochotę do nauki języków obcych a szczególnie języka niemieckiego oraz do udowadniania swojej wiedzy na egzaminach językowych.
Nadia w tym roku szkolnym brała udział w licznych konkursach i miała wiele okazji do sprawdzenia się z języka niemieckiego. W lutym przeszła do etapu finałowego XIV Edycji Konkursu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Tylko w drodze dodatkowej weryfikacji ze względu na wyłonienie 3 uczestników z naszego rejonu Nadia nie mogła pojechać na finał. Ale już 03 marca 2017 wzięła udział w IX Edycji Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych „Fit in Deutsch”, gdzie zajęła 2. miejsce i oprócz nagród rzeczowych otrzymała stypendium na wcześniej wspomniany egzamin językowy. Poza tym Nadia wygrała konkursy „Deutsch macht Spaß” w Dąbrowie Tarnowskiej (15 marca 2017) oraz Gimnazjalista Lingwista w Szczucinie (07 kwietnia 2017). Brała też udział w konkursie Galileo 2017 Język Niemiecki, w którym na 164 uczestników z całej Polski zajęła 19. miejsc.
Rozdanie nagród za zajęcie 2. miejsca w IX Edycji Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych „Fit in Deutsch” – PWSZ w Tarnowie.

Linki do stron z informacjami o konkursach, w których Nadia brała udział:

http://16lo.tarman.pl/?p=41414

http://www.powiat.okay.pl/index.php/aktualnosci/3173-gimnazjalisci-wykazali-sie-wiedza-z-jezyka-niemieckiego

oraz facebook

https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=791247294382549&id=209238585916759

 

Opracowała Bogumiła Bator