PASOWANIE NA UCZNIA

         „ Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

         Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

 

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły, a szczególnie pierwszoklasistów i ich wychowawczyń. Tradycyjnie jak co roku, w dniu 18 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Uczniowie zobowiązali się do: pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli, koleżanek i kolegów, szanowania przyrody i miłości do Ojczyzny. Starsi koledzy obiecywali służyć pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne.   Następnie złożyły przysięgę, a pani dyrektor Małgorzata Węgiel symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej  im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy.

Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały legitymacje szkolne i dyplomy, a także wiele prezentów od  zaproszonych gości. Fakt obecności rodziców, władz gminy, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas starszych dodał wyjątkowej wagi tej uroczystości.

Życzymy Pierwszakom dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.