PŁOMIEŃ 2017

13 edycja Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „Płomień” im. Jerzego Brauna przebiegała pod hasłem „Wspomnień czar” i okazała się dla nas szczęśliwą trzynastką przynosząc wysokie lokaty, a w klasyfikacji generalnej I miejsce dla naszej szkoły z liczbą aż 68 punktów. Wszyscy uczestnicy przeglądu wystąpili na uroczystej gali, która miała miejsce w niedzielne popołudnie, 10 grudnia w Dąbrowskim Domu Kultury. Przez czwartkowe eliminacje na scenie DDK przewinęło się blisko 240 wykonawców, do koncertu laureatów jurorzy zaprosili zdobywców miejsc I-II w poszczególnych kategoriach. Nagrody i dyplomy zdobywcom miejsc na podium i wyróżnionym wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i w imieniu Marka Lupy – Wójta Radgoszczy – Wiesław Żurawski (Sekretarz Gminy). Organizatorzy przeglądu: Urząd Gminy w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury, zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe
i poczęstunek podczas eliminacji. Patronat honorowy pełnili: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

Wyniki przeglądu w poszczególnych kategoriach.

 • Wokaliści i zespoły muzyczne

Komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Katarzyna Reczek, Joanna Gwóźdź, po prezentacji zgłoszonych uczestników (24 podmioty) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

 • szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):

I miejsce – JULIA KUPIEC (SP w Radgoszczy) – „Bursztynek”

 • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):

I miejsce ex aequo –  KAROL ZAWIŚLAK (SP w Radgoszczy) – „Nie liczę godzin i lat” i  GABRIELA MOL (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) –„A Thousand Years”

 • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, zespoły):

I miejsce – „SCHERZO” (SP w Radgoszczy) – „Dni, których nie znamy”

 • klasy VII i oddziały gimnazjalne, soliści:

III ex aequo – Emilia Juras (SP w Radgoszczy) – „When we were young” i Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Szabada”

 • gimnazja, zespoły –

I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy) – „Byłaś dla mnie wszystkim”

 • Wokaliści i zespoły taneczne.

Komisja w składzie: Marina Hryhorjewa (Przewodnicząca), Paweł Chojnowski, Renata Kimek, po prezentacji zgłoszonych 11 formacji przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:

 • szkoły podstawowe (klasy I-III):

II miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy) – „Gorączka sobotniej nocy”

 • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

I miejsce – „AKCENT”  (SP w Radgoszczy) – „Dirty Dancing”

 • klasy VII i oddziały gimnazjalne:

I miejsce ex aequo – „BASTET” (SP w Radgoszczy) – „Mistrzostwa świata 74 r.” i „FUEGO” (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – bez tytułu.

 • szkoły podstawowe:

I miejsce i puchar – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 68 pkt.

II – PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 37 pkt.

III– PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 33 pkt.

Naszych laureatów przygotowali do przeglądu: p. Edyta Białas, p. Małgorzata Miłkoś, p. Wiesław Kwiecień  i p. Agnieszka Piotrowicz. Gratulujemy sukcesów.