POTENCJALNY DAWCA KOMÓREK MACIERZYSTYCH SZPIKU KOSTNEGO w RADGOSZCZY

Przez 7 godzin, w piękny niedzielny dzień ,  17 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radgoszczy, dwunastu wolontariuszy rejestrowało i pobierało wymaz potrzebny do bazy danych DKMS.  Procedurę przeszło 86 potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego. Wszystkim z całego serca dziękujemy i gratulujemy odważnej decyzji.

Działanie zainicjowane zostało z myślą o Mateuszu, 13-letnim mieszkańcu sąsiedniej gminy, który boryka się z ostrą białaczką limfoblastyczną.  W akcje włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którzy jeszcze niedawno grali  z Mateuszem w  piłkę nożną, a niedzielę przeznaczyli do rozdawania wraz koleżankami ulotek wspierających przedsięwzięcie.

Do akcji dołączył się także Szklony Klub Wolontariatu  Eksperymentalny Sygnał Dobra, który przekazał dla Fundacji DKMS zebrane pieniądze podczas Walentynkowego Kiermaszu Słodkości.

Nasza pani bibliotekarka, Joasia Gwóźdź, nawet podczas tej akcji,  czytała dzieciakom polecaną historyjkę o „Biedroneczce Klarze”, która wprowadza najmłodszych w trudny temat walki z białaczką.