Razem możemy więcej – Festyn Rodzinny 2017

Pod takim hasłem „Razem możemy więcej” w niedzielne popołudnie 11 czerwca odbył się Festyn Rodzinny dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a nauczyciele wykazują się dużą kreatywnością tworząc nowe konkurencje. Choć pogoda straszyła nas ciemnymi chmurami i padał delikatnie deszczyk, to jednak na godz. 16.00 na scenę  na boisku szkolnym przy ZSP zawitało słońce. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Celina Dworak prezentując przebieg imprezy i dziękując sponsorom. Jej też przypadła zaszczytna rola konferansjera. Towarzyszyli jej w tej funkcji narratorzy, Ania Błocho i Bartosz Burzec, którzy prezentowali montaż słowno-muzyczny adresowany do rodzin pt. „Z przymrużeniem oka”. Nad obsługą nagłośnieniową i muzyczną czuwał niezastąpiony DJ – ks. Bogusław Sobusiak. Występy sceniczne rozpoczęli uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Małcu, czyli  grupa teatralna „Mały Krach”   prowadzona przez p. Bogusławę Witaszek spektaklem teatralnym „Diabeł w komputerze”. Na scenie zaprezentowali się wokaliści: Milena Motyka, Karol Zawiślak, Kamila Motyka, Tomasz Kwiecień, Emilia Juras, Paulina Labak, Oliwia Machnik, Filip Burzec, Aleksandra Sipior, Karolina Błocho i Martyna Podosek. Uczniowie ci wyśpiewali ulubione przez siebie w tym roku szkolnym utwory muzyczne. Nie zabrakło także „Trzeciaków”, czyli uczniów klasy 3a ze swoim przebojem muzycznym.   Grupy taneczne prowadzone przez p. Wiesława Kwietnia – „ Mali Radgoszczanie”  zaprezentowali tańce narodowe – KUJAWIAK i KRAKOWIAK. Na scenie swój taniec country wykonała  grupa taneczna „ROZCZOCHRAŃCE” (uczniowie klasy 4) prowadzeni przez panią Małgorzatę Libera, a także uczniowie klasy 2a – „NIEZPOMINAJKI” zaprezentowali widowiskowy taniec, a choreografkami jego były panie wychowawczynie – Edyta Białas i Małgorzata Miłkoś.
Gromkie brawa otrzymali za swój występ taneczny uczniowie klas 3 i 4 Szkoły Podstawowej(Milena Motyka, Jakub Nowak, Wiktoria Krechniak, Adrian Wąż, Kamila Motyka, Patrycja Kochanek), którzy uczęszczają do Szkoły Tańca Towarzyskiego LATINO prowadzonej przez p. Gabriela Skibę i osiągają wysokie lokaty – srebra i złota – w klasie tańca H. Wykonali oni  4 tańce towarzyskie.
Po części artystycznej na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej, którzy wraz z opiekunkami p. Urszulą Kupiec i Stanisławą Pawlik przygotowali wiosenny pokaz mody. Następnie zaś modą roku poprzedniego , p. Joanna Gwóźdź i p. Olga Juras badały znajomość muzyczną Radgoszczan w konkursie „JAKA TO MELODIA”!
Oprócz występów artystycznych w obejściu szkolnym rozmieszczono wiele innych atrakcyjnych stanowisk, które zachęcały do wspólnej zabawy.
Loterię fantową oraz kiermasz żywności przeprowadziły p. Agnieszka Piotrowicz oraz p. Renata Wilk-Krzciuk. Eko –żywność i stoiska związane ze zdrowym żywieniem przygotowali uczniowie klas IV-VI  SP wraz z rodzicami pod opieką p. Małgorzaty Libera, w ramach projektu „Czas na zdrowie”.
Pan Jacek Dworak zapraszał do baniek mydlanych i stoiska z cieczą nieniutonowską.  Konkurencje sportowe – tor przeszkód przeprowadzał p. Błażej Niepsuj,  zaś rzut do celu nadzorowały panie Urszula Koziarska i Jadwiga Sadko. Dużą dawkę humoru zapewniła prowadzona przez p. Aurelię Jaje i  p. Grażynę Kogut sztafeta z jajkiem.  Nad bezpieczeństwem medycznym  czuwało stanowisko pierwszej pomocy, na którym uczennice klasy 3A Gimnazjum udzielały wskazówek dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.
Ogromną popularnością cieszyło się stanowisko, na którym p. E.Białas, p. M. Miłkoś i p. M. Burzec  malowały dzieciom twarze. Informacje na temat swojej  mamy sprawdzały p. I. Majka, p. A. Zawiłowicz  i  p. A. Antosz-Barabasz  w quizie „Czy znasz swoją mamę ?”. Pomysły na wykonanie laurek dla mamy i taty poddawały p. Barbara Lupa i  p. Agnieszka Skrzek. Do stoiska z bibelotami dla chłopczyka i dziewczynki zapraszała p. Joasia Burek. Można było zaopatrzyć się  w muchę bądź spinkę do włosów. Pani Urszula Kupiec zachęcała do rywalizacji i pogłębiania swoich umiejętności w grze w szachy.  Podczas festynu zaobserwować można było panie i dziewczynki noszące piękną biżuterię makaronową, wykonaną pod okiem pani Doroty Wiercioch.
Hitem okazało się stoisko ze zdjęciami polaroid, które wykonywały siostry Dworak – Eliza i Gabrysia. Najmłodszych uczestników imprezy najbardziej ucieszyła dmuchana zjeżdżalnia ufundowana przez Wójta Gminy Radgoszcz.
Ponadto można było skorzystać ze stoiska grillowego, na którym pracownicy obsługi serwowali grillowe przysmaki.
Panie Sylwia Gondek i Małgorzata Burzec zbierały podczas imprezy wolne datki, a cel był szczytny, bowiem pieniądze przekazane zostaną rodzinom z dziećmi przewlekle chorymi, które uczęszczają do naszej szkoły.
Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na wyniki loterii fantowej przeprowadzone przez p. dyrektor Małgorzatę Węgiel. Radości wygranych nie było końca. Dziękujemy sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy i zapraszamy do ponownej współpracy za rok. Poniżej prezentujemy listę sponsorów.

 

 1. Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa
 2. Jarosław Burzec firma transportowa
 3. Mariusz Toczek firma Quadro
 4. B. M. Krechniak Radbet
 5. M. Z. Ślęczkowscy firma hydrauliczno – transportowa
 6. Hurtownia Lemar Dąbrowa Tarnowska
 7. Jolanta i Marian Mikuła GALLI
 8. Ferdynand Ryba firma RYSKA Radomyśl Wielki
 9. B. Zgłobica piekarnia PTYŚ
 10. Andrzej Kurek firma handlowa JUVITA
 11. Zbigniew Papiernik firma gastronomiczno – handlowa PAPITAR
 12. Tomasz Tarczoń spółka jawna Dąbrowa Tarnowska
 13. Teresa i Józef Gondek firma Tarsmak
 14. Eugeniusz i Teresa Seternus Sklep wielobranżowy w Radgoszczy
 15. Sieć sklepów Biedronka
 16. Rada rodziców ZSP w Radgoszczy
 17. Salon podróży z siedziba w DĄBROWIAKU
 18. Firma Przewozowa Wiesław Rarus
 19. Ks. Bogusław Sobusiak
 20. OUTLET SKNERUS
 21. Dziewczęta Gimnazjum z projektu „KIBICUJE – NIE DEMOLUJE” wraz z panią opiekun