SŁOWA NIOSĄ UŚMIECH. SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARCINEM PAŁASZEM

Czyżby to przypadek, że w pierwszy prawdziwie  słoneczny dzień wiosny (16 maja), przybył do nas Ambasador Uśmiechu?
Na pewno nie! Piękną majową pogodę przywiózł ze sobą z Wrocławia pisarz dla dzieci i młodzieży, opiekun Elfa, autor słuchowisk, a nade wszystko niezwykle sympatyczny i uśmiechnięty Pan – MARCIN PAŁASZ.

Spotkanie autorskie sfinansowane zostało w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce  i zrealizowane
w tygodniu bibliotek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV oraz nagrodzeni za aktywność na rzecz szkoły,  uczniowie z klas V i VI. Wydarzenie śpiewająco otwarły niezawodne wokalistki- Kamila Motyka i Oliwia Machnik, wprowadzając
w twórczy klimat całą widownię.

Pan Marcin zaintrygował odbiorców niesamowitymi anegdotami z życia oraz perypetiami psa Elfa. Przekazał uczestnikom śmieszne historie związane z powstawaniem jego publikacji.   Odpowiedział także na mnóstwo pytań zadanych przez zainteresowanych jego postacią uczestników.  Nasz Gość swoją twórczością i niezwykle czarującym sposobem bycia zachęcił nawet opornych czytelników do lektury jego książek.

Po prezentacji twórcy  można było uzyskać autograf z dedykacją i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pan Pałasz otrzymał
w prezencie ekologiczne kwiaty oraz niezwykle niekonwencjonalny portret wykonany przez szkolną artychę, Panią Justynkę Świętek.

Miło nam, że tak ciepło zostaliśmy odebrani przez naszego Gościa, o czym mogą świadczyć liczne wpisy na portalach społecznościowych.