SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy Eksperymentalny Sygnał Dobra zmobilizował społeczność szkolną do niesienia pomocy. Włączyliśmy się w akcję Komendy Głównej Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego zbierając na terenie szkoły środki medyczne (apteczki, opatrunki, płyny do dezynfekcji ran, bandaże), by następnie przekazać je poszkodowanym sąsiadom.

Oprócz środków medycznych Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie szkoły włączyli się do zbiórki pieniężnej na rzecz uchodźców.

Część pieniędzy przeznaczono na przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy, które zamieszkały w ośrodku Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zakopanem.

Pozostałe fundusze zostały przeznaczone na zakup żywności, środków czystości i roweru, które przekazane zostały do Powiatowego Punktu Pomocy Ukrainie w Dąbrowie Tarnowskiej, a także zakupiono za nie podręczniki do nauki języka polskiego dla 9-letniej Viktorii.

W okresie przedświątecznym ESD zorganizował tradycyjny kiermasz charytatywny. Jak zawsze słodkości cieszyły się ogromną popularnością i szybko znikały. Zebrane w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na dwa cele. Pierwszy to paczki wielkanocne dla trzech rodzin  z Ukrainy, które są pod opieką nauczycieli naszej szkoły. Drugim celem była pomoc dla pobliskiego Hospicjum im. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nauczyciele naszej szkoły włączyli się w pierogową akcję, zakupując Ukraińskie specjały: werenyki i pielmienie.