SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW z FRANKLINEM

Chyba każdy przedszkolak zna najsłynniejszego żółwia świata, czyli Franklina. Postać żółwika, który wraz z przyjaciółmi przeżywa przygody,  stworzyła kanadyjska pisarka dla dzieci, Paulette Bourgeois. Szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiła ćwierć setki  Franklinowych książeczek wydanych przez bielskie wydawnictwo Debit. 

Cieszą się one niezwykłą popularnością wśród uczniów i przedszkolaków naszej szkoły. Z przygodami małego ulubieńca,  biblioteczny team udał się, 10 grudnia,  do grupy Jeżyki, której wychowawcą jest pani Maria Musiał.

Dzieciaki wysłuchały historii Franklina, który wraz z przyjaciółmi piekł ciasteczka. Słuchacze potrafili pięknie opowiedzieć jego historie. Wywiązała się także dyskusja na temat postępowań głównego bohatera, jego złych nawyków.

Przedszkolaki chętnie wzięli też udział w sprawnościowej zabawie karmienia Franklina „muszkami” (jego ulubionymi przysmakami), która polegała na rzucaniu piłeczkami  do celu.

Wykazały się także zdolnościami plastycznymi, tworząc  ilustracje do dalszych,  wymyślonych przez nich,  przygód Franklina, z których pani Justyna Świętek stworzyła mini książeczkę radgoskich przygód Franklina.