SUKCESY RADGOSKICH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM TWÓRCZOŚCI MARII KOZACZKOWEJ

Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy kolejny już raz była gospodarzem gminnych eliminacji do XXII Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. Konkurs skierowany był do  uczniów klas I-VIII szkół podstawowych  z terenu gminy Radgoszcz. Występy 35 uczestników oceniała komisja w składzie:  p. Elżbieta Luszowiecka, p. Małgorzata Morawiec ( dyrektor GBP w Oleśnie) i p. Dorota Margosiak ( dyrektor BP w Szczucinie). Po wysłuchaniu wszystkich recytacji,  jury biorąc pod uwagę dobór i interpretację tekstu, kulturę słowa, oraz ogólny wyraz artystyczny wysoko nagrodziło  reprezentantów naszej szkoły:

Kategoria  klasy I- III:

I msc. Julian Burek

II msc.  Milena Wąż

III msc.  Milena Zawiłowicz

Wyróżnienia: Hubert Juras

 

Kategoria kl. IV-VI:

I msc.  Karolina Kaleta

II msc. ex  aequo  Weronika Bielat  i Tobiasz Machnik

III msc. Julia Warias

 

Kategoria kl. VII- VIII

I msc.  Jagoda Kułaga

II msc. ex  aequo Julia Dudek i Oliwia Machnik

III msc. Justyna Noga

Wyróżnienia:  Zuzanna Sipior  i Wiktor Majka

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować nasza gminę na powiatowych zmaganiach w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a wszyscy biorący udział w konkursie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Organizator dziękuje wszystkim biorącym udział w konkursie, składa podziękowania nauczycielom i rodzicom za wysoki poziom przygotowania i serdecznie  gratuluje laureatom.

Duma rozpiera nas, że to właśnie uczniowie naszej szkoły we wszystkich kategoriach będą reprezentować gminę na powiatowym konkursie. Trzymamy za nich kciuki.