SZKOLNY KONKURS „PIĘKNY UŚMIECH MASZ – GDY O ZĄBKI SWOJE DBASZ”

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie profilaktycznym organizowanym przez Stomatologiczną Poradnię Zdrowia MODENT z koordynatorem panią Haliną Głowacką oraz wychowawcę p. Bogusławę Witaszek i szkolną bibliotekę.

Konkurs poświęcony był  naszemu zdrowiu, a w szczególności zdrowym zębom. Jego celem było upowszechnianie wiedzy na temat właściwego dbania o zęby oraz budowanie dobrej współpracy między pacjentem a dentystą (przełamywaniu lęku przed wizytami w przychodni stomatologicznej).

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu wiersza, a następnie nagraniu jego recytacji, mogło mieć formę indywidualną lub rodzinną.

Z racji, że najbardziej obiektywnymi jurorami są dzieci Organizatorzy zmienili formę konkursową i to właśnie najmłodsi, czyli przedszkolaki tworzyli 11 marca br. komisję konkursową.

Nawiązując do tematyki zdrowego odżywiania, higieny jamy ustnej oraz wizyt kontrolnych w gabinetach stomatologicznych przedszkolaki z grup Sówki oraz Zuchy wraz z wychowawczyniami: p. Anną Gmyr-Noga, p. Marią Musiał i p. Iwoną Majka obejrzeli filmiki konkursowe i poprzez głosowanie wyłonili zwycięzców.

 

1m. Bracia: Krzysztof, Antoni i Radosław Gwóźdź – wiersz „ Ach te zęby”

2m. Paweł Błachaniec i Bartosz Kokoszka – „Myję zęby”

3m. Aleksandra Rychlińska- „Zdrowe zęby”

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Poradnia MODENT. Uczestnikom serdecznie gratulujemy,
a wszystkich uczniów zachęcamy do dbania o zęby i ścisłej współpracy z poradnią stomatologiczną, by mieć piękny uśmiech.