Szlachetna paczka

PAKOWANIE

4 grudnia 2018 roku po dwóch intensywnych tygodniach zbierania produktów nasz szkolny magazyn Szlachetnej Paczki został oficjalnie zamknięty. Eksperymentalny Sygnał Dobra zabrał się za pracę, której naprawdę był ogrom.

Wszyscy podzielili się obowiązkami, każdy bardzo poważnie do niego podchodził. Trzeba było przecież wyciąć serca, podzielić produkty, oszacować ich cenę, a następnie wszystko sprytnie umieścić w pudłach, których ciągle nam brakowało.

Nasi Panowie przeszli przyspieszony kurs pakowania, początki były trudne, ale daliśmy radę, bo jak nie MY to kto?

Mimo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy wszyscy dobrze się bawili, nikt nie leniuchował
i spowalniał działań. Sprężyliśmy się wyjątkowo, że już po kilku godzinach mieliśmy podliczony koszt tegorocznej akcji oraz 32 pięknie zapakowane paki. Z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku rozeszliśmy się do domów.

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia Eksperymentalny Sygnał Dobra obchodził swoje święto, czyli Dzień Wolontariusza. Nasz, jeden w roku, jak zwykle upłynął pracowicie. Na początku musieliśmy jeszcze ozdobić sercami spakowane wcześniej paczki. Zajęło nam trochę czasu umieścić ponad 100 serc. Mieliśmy jednak czas na chwilę refleksji i integracji. Było wesoło, kreatywnie. Wiele się o sobie dowiedzieliśmy. To było naprawdę cudowne popołudnie poświęcone wspólnej zabawie.

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

8 grudnia 2018 odbył się finał szlachetnej paczki. Rankiem wraz z panią Olgą Juras udaliśmy się do sztabu Szlachetnej Paczki, gdzie zostaliśmy bardzo radośnie przywitani. Po wspólnych rozmowach
z członkami organizacji, zapakowaliśmy prezenty i ruszyliśmy w drogę z przemiłą wolontariuszką p. Pauliną. Gdy już dojechaliśmy do celu, wręczyliśmy paczki rodzinie. Na ich twarzach mogliśmy zobaczyć moc radości, wzruszenia, a także nadziei. Historia tej rodziny bardzo nas poruszyła i dała nam jeszcze więcej chęci do pomagania.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Odwiedziny w Rodzinie rozpoczęliśmy wzruszeniem.Drzwi otworzyła nam córka Zofia, której łzy płynęły już po policzkach na sam nasz widok.Zaraz za nią pojawiła się Pani Magdalena, również płacząca.Po serdecznym przywitaniu obie panie zaprosiły nas na ciasto upieczone specjalnie na nasz przyjazd.Panie zaproponowały nam kawę.Pani Zofia wciąż kręciła głową i nie dowierzała, ze te wszystkie pakunki są dla nich .Ogromną radość sprawiły artykuły spożywcze,chemia,pościel,kosmetyki, poduchy ale największą radością okazały się wszystkie artykuły lecznicze,maści
i żele oraz opatrunki na odleżyny dla pana Kazimierza, których niestety nie zapewnia szpital. Pani Magdalena opowiadała o samopoczuciu Pana Kazimierza.Obie wciąż chowały twarze w dłoniach i płakały.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Z całego serca dziękuję Państwu za ogrom włożonej pracy w przygotowanie Paczki dla rodziny Pani Magdaleny.Jesteście niesamowitymi ludźmi i wierzę,że zmieniliście życie obu Pań na lepsze.I sprawiliście,że ich łzy płynęły tym razem,ale ze szczęścia.Kontakt z Wami był dla mnie naprawdę samą przyjemnością. Kochana Pani Olgo i młodzi Wolontariusze:Kinga, Marta, Gabrysia i Maciek fajnie było patrzeć na Was , ludzi,którzy pokazują jak zmieniać świat na lepsze.Moi Drodzy ,dobra robota!!! Korzystając z faktu, że zbliża się piękny czas chciałabym złożyć życzenia i życzyć Wam wszystkim Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni wasze marzenia. Dziękuję.Paulina Danisz.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Słowom podziękowania nie było końca.Zosia wciąż powtarzała:”jak my Wam się odwdzięczymy?”, płacząc przy tym jednocześnie, a pani Magdalena przez dłuższy czas nie mówiła nic, bo nie pozwolił jej na to cichy szloch.Zosia powtarzała wciąż, że jesteśmy Aniołami!!!! Po wymienieniu krótkich informacji o zawartości paczek,smacznym poczęstunku i rozmowie o Panu Kazimierzu młodzi Wolontariusze wzięli się za otwieranie podarunków. Łzom i zachwytu nie było końca.Zosia w ramach podziękowań przygotowała dla Darczyńcy kilka słoików domowych przetworów Pani Magdaleny.