Szlachetna paczka 2017

Już po raz siódmy w naszej szkole Eksperymentalny Sygnał Dobra z inicjatywy opiekuna p. Olgi Juras zorganizował akcję Fundacji WIOSNA pod hasłem Szlachetna Paczka. W tym roku przygotowaliśmy prezenty dla trójki rodzeństwa z terenu gminy Radgoszcz. Uczniowie klas młodszych przez dwa tygodnie znosili do sali nr 40: artykuły spożywcze, środki czystości i słodycze. Pani Dyrektor koordynowała zbiórkę pieniężną wśród nauczycieli, aby zakupić rodzinie wymarzoną pralkę i lodówkę. Tak jak i w roku ubiegłym w naszą akcję włączyło się Publiczne Przedszkole i Żłobek. W czasie finału do szkoły przywieziono wielkie pudła artykułów spożywczych. Najmłodsi bardzo przeżywali to wydarzenie. Zebrane z tej okazji pieniądze, które przekazali: nauczyciele i pracownicy szkoły, przedszkola i żłobka a także uczniowie klas VI-VII SP i II-III Gim. umożliwiły zakup wielu potrzebnych rzeczy, o które prosiła Paczkowa Rodzina. Pieczołowicie zgromadzone produkty p. Olga Juras z grupą ESD segregowała i pakowała, aby na finał akcji było wszystko gotowe. Trzeba przyznać, że i w tym roku stanęliśmy na wysokości zadania. Spakowano 31 paczek o łącznej wartości 6500 zł. To nasz kolejny rekord. Uporządkowaniem i podsumowaniem finansowym zajęły się sprawnie dziewczęta z ESD. Dnia 9 grudnia wolontariusze: Kinga Pikul, Bartek Kuta i Sebastian Leżoń wraz z p. Olgą i wolontariuszami Szlachetnej Paczki: Pauliną, Moniką i Waldkiem wybrali się do rodziny. Bardzo sprawnie wszystkie pakunki zostały przekazane potrzebującym. Nasi wolontariusze włączyli się również w pomoc w sztabie Szlachetnej Paczki i z zaangażowaniem przenosili prezenty dla innych rodzin. Lider akcji p. Piotr Ryński był pod wrażeniem pracy Eksperymentalnego Sygnału Dobra.

WIADOMOŚĆ OD FUNDACJI: Drogi Darczyńco, w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie. Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MLP-2792-559472), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie. Relacja z wręczenia paczki Rodzinie. Rodzina wyraziła ogromne zaskoczenie i niedowierzanie temu, jak wiele paczek zostało dla niej przygotowanych. Na widok lodówki, pralki oraz kuchenki gazowej Michał złapał się za głowę, a jego oczy zapełniły łzy. Sandra natomiast stała zupełnie bez ruchu i przez chwile nie mogła wydusić z siebie słowa. Po czym z rękoma przy twarzy spytała po cichutku, czy to wszystko dla nich. Oboje stali i patrzyli jak wolontariusze co rusz wnoszą kolejne paczki. Ich radość nie znała granic. W kółko dziękowali i pytali skąd to wszystko. Ogromnie żałowali, że w tym pięknym czasie nie mógł być z nimi najstarszy brat – Krystian.
Co chce przekazać wolontariusz? Z wielka radością informuję, że spełnili Państwo moje ciche, osobiste oczekiwania względem Darczyńcy. Już po pierwszej rozmowie telefonicznej poczułam, że w Weekend Cudów będzie cudownie również u Sandry, Michała i Krystiana. I wcale się nie pomyliłam. Dnia 9 grudnia przyczynili się Państwo do tego, że w tej rodzinie zabłysła tak długo wyczekiwana pierwsza gwiazdka. Bardzo za to dziękuję i chcę Państwu złożyć najgorętsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt radosnych i pełnych nadziei, że nadchodzący rok będzie przynajmniej tak dobry, jak obecny lub jeszcze lepszy. Paulina Co chce powiedzieć od siebie Rodzina? Z całego serca chcemy podziękować Darczyńcy. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Każda z rzeczy, którą dostaliśmy jest nam bardzo potrzebna. Przede wszystkim cieszymy się z artykułów spożywczych, które przyczynią się do tego, że wraz z naszą babcią Marysią przygotujemy smaczne i pachnące Święta. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.