SZLACHETNA PACZKA 2019

Już kolejny raz nasza Szkoła wzięła udział w pięknej akcji Fundacji Wiosna. Szlachetna Paczka, inicjowana jak co roku w Radgoszczy, była przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu p. Olgę Juras.

Uczniowie klas młodszych przez dwa tygodnie znosili do sali nr 40: artykuły spożywcze, środki czystości i słodycze.

Pani Dyrektor koordynowała zbiórkę pieniężną wśród nauczycieli, aby zakupić Panu Janowi to o czym marzy i to co jest mu najbardziej potrzebne.

Tak jak i w roku ubiegłym w naszą akcję włączyło się Publiczne Przedszkole i Żłobek. W czasie finału do szkoły przywieziono wielkie pudła artykułów spożywczych. Najmłodsi bardzo przeżywali to wydarzenie.

Zebrane z tej okazji pieniądze, które przekazali: nauczyciele i pracownicy szkoły, przedszkola i żłobka a także uczniowie klas IV-VIII. umożliwiły zorganizowanie pomocy rehabilitacyjnej oraz zakup opału na zimę.

Pieczołowicie zgromadzone produkty p. Olga Juras z grupą ESD segregowała i pakowała, aby na finał akcji było wszystko gotowe. Trzeba przyznać, że i w tym roku stanęliśmy na wysokości zadania.

Uporządkowaniem i podsumowaniem finansowym zajęły się sprawnie dziewczęta z ESD.

W dniu finału akcji paczki pojechały do Sztabu.

 

LIST ZE SZTABU SZLACHETNEJ PACZKI:

 

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Jan) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Podczas przekazania paczek pan Jan nie wierzył, iż otrzymał od Darczyńców tak wiele rzeczy. Był uśmiechnięty, radosny, pełen optymizmu. Przez chwilę podczas rozpakowania usiadł i patrzył jak wiele paczek ma w pokoju. Sam powiedział, iż starczy mu to na kilka ładnych lat. Widać było iż jest mu bardzo miło. Pan Jan powiedział, iż nigdy nie dostał tylu rzeczy na raz i nie wie od czego zacząć. Był bardzo zadowolony z informacji jaką mogłam mu przekazać odnośnie planowanej rehabilitacji. Oprócz wszystkich podarunków, które sprawiły mu wiele radości, ten bardzo go wzruszył i ucieszył.

 

Słowo od Rodziny

Pan Jan w ramach podziękowania przekazał kartkę świąteczną z życzeniami oraz podziękowaniem dla Darczyńców. Jest wdzięczny za dobroć oraz ogrom pomocy. Składa serdeczne życzenia; zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym, tak aby nikt nie był sam, gdyż on wie jak to jest być w święta samotnym.

 

Słowo od Wolontariusza

Serdecznie dziękuję, za zaangażowanie, współpracę, chęć pomocy, dobre serce oraz ogrom włożonej pracy w przygotowanie Paczki. Jestem wdzięczna iż dana rodzina otrzymała podarunek, który z pewnością pomoże w dalszym życiu i codziennym funkcjonowaniu. Podczas przekazania paczek panu Janowi czułam ogromną radość i wdzięczność iż mogłam widzieć szczęście tego samotnego człowieka. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc oraz okazali dobre i czułe serce. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę zdrowia, które jest najważniejsze w życiu, szczęścia, spokoju, błogosławieństwa maleńkiego Jezuska oraz wszelkich łask. Życzę, aby te święta były magiczne, radosne, spędzone w gronie najbliższych. Życzę wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.