W CUDOWNYM ŚWIECIE Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI – ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

 

Nasza szkolna zeróweczka – Sówki wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym  „W cudownym świecie z Wami Niebieskimi Motylami”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Niegowie. Projekt miał na celu poszerzyć świadomość społeczną wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu.

W ramach tego projektu dzieciaki wykonały kilka zadań. Wysłuchały opowiadania pt.
„ Kosmita ” Roksany  Jędrzejewskiej – Wróbel, mającego na celu zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi spektrum autyzmu. Kolejnym zadaniem było przygotowanie gazetki przedstawiającej najważniejsze informacje dotyczące trudności z jakimi zmagają się autystycy. Następnym celem projektu, było wykonanie błękitnego motyla, będącego przewodnim motywem związanym z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zwieńczeniem projektu był „Spacer dla Autyzmu” – przemarsz wokół placówki z niebieskimi elementami. Niebieskie balony przyciągały uwagę przechodniów i pomimo pochmurnego dnia rozweselaliśmy naszymi balonami i uśmiechami na twarzach napotkanych mieszkańców Radgoszczy.

                Projekt ten dał nam dużo radości i satysfakcji, wprowadził nasze dzieciaki w cudowny świat Niebieskich Motyli ukazując jaki jest on niesamowity. Była to wspaniała lekcja tolerancji i akceptacji. Koordynatorkami projektu były panie: Iwona Majka i Anna Gmyr-Noga.

Także uczniowie szkoły podstawowej przyłączyli się do akcji Niebieskich Motyli, i w poniedziałek 4 kwietnia założyli niebieskie wdzianko.  Zaświeciliśmy na niebiesko!!!