W POŻARNICZYM KLIMACIE!

           „Jeśli los ofiaruje ci skrzydła… nic ci po nich, jeżeli nie pragniesz posługiwać się nimi w służbie drugiemu człowiekowi”.
                                                                                                                                                                                                                      Seneka.

To motto, które z pewnością służy jako myśl przewodnia strażakom; ludziom, którzy nie wahają się ryzykować własnym zdrowiem i życiem aby ratować zdrowie i życie innych. Ci dorośli są wzorem do naśladowania dla młodych, którzy już w szkole podstawowej interesują się wiedzą na temat pracy strażaka, zagrożeń z niej wynikających oraz satysfakcji płynącej z  dobrze przeprowadzanych akcji.  W Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej udział wzięli uczniowie szkoły w Radgoszczy i Luszowicach. Test, który rozwiązywali wyłonił następujących laureatów:

Laureaci SP z klas I-VI:
I miejsce – Zofia Galus SP Luszowice
II miejsce – Bartosz Szymański – SP Luszowice
III miejsca Weronika Warias – SP Radgoszcz i Aleksandra Mędala – SP Luszowice

Laureaci z klas VII,VIII i gimnazjum:
I miejsce – Gabriela Dworak – SP Radgoszcz
II miejsce – Paulina Dykas – SP Radgoszcz
III miejsce – Konrad Wałaszek – SP Luszowice

Po dwóch laureatów z każdej kategorii wiekowej reprezentowało naszą gminę na eliminacjach powiatowych OTWP, które odbyły się 5.04.2019 roku w Brniu w Centrum Polonii. Jak zaznaczył pan Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej testy w tym roku były wyjątkowo trudne, tym bardziej więc dumni jesteśmy z Pauliny Dykas, która zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej a Gabriela Dworak do tegoż miejsca straciła tylko 4 punkty.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!