WYCIECZKA SZKOLNA TRZECIOKLASISTÓW

W dniu 7 czerwca 2024r.uczniowie trzecich klas naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce  Chęciny-  Kielce-  góra Łysiec (Święty Krzyż).

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Chęcinach. Podczas wędrówki trasą turystyczną, uczniowie poznali historię średniowiecznego zamku i podziwiali wykonane w drewnie rzeźby królów polskich. Słuchając legend i ciekawych opowieści przewodnika, który towarzyszył nam  do końca wycieczki, oglądali galerię polskich herbów szlacheckich, wytwory  rękodzieła i rzemiosła ludowego, a także  epokowe stroje. Uczestnicy wycieczki podziwiali z zamkowej wieży rozciągający się imponujący widok na cała okolicę.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Rezerwatu geologicznego i zespołu jaskiń na Kadzielni w Kielcach.  Na uczniach ogromne wrażenie wywarł  piękny  amfiteatr  wykuty w skale. Na Wzgórzu zamkowym dzieci  oglądały  Pałac Biskupów Krakowskich oraz zwiedziły  Bazylikę Katedralną p.w. Wniebowzięcia  NMP i kielecki  rynek. Następnie wszyscy udali się na główny deptak zwany przez mieszkańców „Sienkiewką”, gdzie był czas na relaks i odpoczynek. Żegnając  stolicę Gór Świętokrzyskich  wyruszyliśmy   do Puszczy Jodłowej. Ostatnim punktem wycieczki była wędrówka   na Łysą Górę położoną  595 m n.p.m. ,gdzie uczniowie zwiedzili  Opactwo Benedyktynów z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego, a z platformy widokowej podziwiali  gołoborza – niezwykłe rumowisko skalne charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.