Wzorowy pieszy

     24 października uczniowie klasy 6a: Martyna Minorczyk, Julia Białas, Magdalena Borek, Tomasz Fijał i Jakub Burzec wraz z paniami Joanną Burek, Dorotą Wiercioch i Joanną Gwóźdź udali się na praktyczną lekcję z zakresu bezpieczeństwa na drodze do przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Radgoszczy.

Wierszem, piosenką i edukacyjnym filmem wprowadzili przedszkolaków w tematykę bezpieczeństwa pieszych na drodze, a następnie przy użyciu Mobilnego Miasteczka Komunikacyjnego zaprezentowali zasady poprawnego i bezpiecznego przejścia przez jezdnię . Po zajęciach teoretycznych nadszedł czas na egzamin, do którego przystąpiło 99 maluchów. Walczyli oni o tytuł WZOROWEGO PIESZEGO. Kubuś i Martynka pomagali przedszkolakom prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przedszkolne zuchy w 100 % zdały egzamin otrzymując dyplom, medal wzorowego pieszego oraz element odblaskowy.
Zajęcia przeprowadzone były w ramach jednego z zadań konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
Sponsorami medalów byli Iza i Janusz Romanowscy – firma „MURTOP” SZCZUCIN, zaś elementy odblaskowe wspólnie sfinansowali: Zespół Szkół Publicznych w Radgoszczy oraz Publiczne Przedszkole w Radgoszczy.
https://www.youtube.com/watch?v=SGez0vymQyc