Z ISKIERKI ZORZĘ TWÓRZ – SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

 

W kameralnym gronie, ciszy słuchaczy towarzyszącej recytującym odbyły się gminne eliminacje konkursu twórczości Marii Kozaczkowej, organizowane przez Gminą Bibliotekę Publiczną w Radgoszczy. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Morawiec-Dyrektor Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Dorota Margosiak- Dyrektor Biblioteki Publicznej w Szczucinie, Ewa Cholewa-Kierownik filii bibliotecznej w Grądach wysłuchała 32 prezentacji konkursowych, w trzech kategoriach wiekowych. Jury, oceniając dobór i pamięciowe opanowanie tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny przyznało następujące miejsca recytatorom z naszej szkoły:

Kategoria klasy I –III

I miejsce: Milena Zawiłowicz

II miejsce: Antoni Gwóźdź

III miejsce: Iga Kwiatkowska

Wyróżnienia:

Zuzanna Wolak, Fabian Wąż, Karolina Cholewa

 

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce: Milena Wąż

II miejsce: ex aequo Anna Burzec i Karolina Kaleta

III miejsce: Maria Skrzek

Wyróżnienia:

Weronika Kacała i Hura Glib

 

Kategoria klasy VII- VIII

I miejsce: Tobiasz Machnik SP w Radgoszczy

II miejsce: Anna Kułaga SP w Radgoszczy

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę w zmaganiach powiatowych, a są to właśnie uczniowie szkoły podstawowej w Radgoszczy.

Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy, p. Alicja Błocho zadbała o poczęstunek oraz dyplomy i nagrody książkowe dla wszystkich recytatorów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Za reprezentantów naszej szkoły i gminy trzymamy przysłowiowe kciuki w eliminacjach powiatowych.