Z LEGENDĄ KU NIEPODLEGŁEJ. PODSUMOWANIE PROJEKTU

Z LEGENDĄ KU NIEPODLEGŁEJ…

Końcem roku szkolnego podsumowano projekt czytelniczy, realizowany już przez szkolną bibliotekę trzeci rok. 

W minionym roku szkolnym udział w nim wzięli: OP4, OP5, 1b, 2a, 2b wraz z wychowawczyniami: p. Marią Musiał, p. Lucyną Kaczmarską-Moździerz, p. Bogusławą Witaszek,  p. Urszulą Koziarską i p. Edytą Białas. 

Uczestnicy poznali następujące legendy: 

  • O Sielawowym Królu
  • O Smętku
  • O Lwach Gdańskich
  • Jak Wodnik Opole uratował
  • O Kluskowej Bramie
  • Gołębia drużyna

W projekcie gościliśmy: p. Agnieszkę Machnik, p. Alicję Błocho. Pozostałe legendy czytały szkolne panie: Bogusława Witaszek, Joanna Gwóźdź, Justyna Świętek, Lucyna Kaczmarska-Moździerz. 

Uczniowie wykazują się coraz większą umiejętnością wychwytywania szczegółów pochodzących z danych legend. Pięknie, całymi zdaniami odpowiadają na pytania, skrupulatnie wypełniają testy, a co najbardziej nas cieszy dobrze się bawią i poszerzają swą wiedzę historyczną, społeczną czy kulturową. 

Ze względu na pandemię możliwość organizacji spotkań z legendą była ograniczona, jednak nie zaprzestaniemy jej realizacji. Będziemy kontynuować projekt w przyszłym roku szkolnym. 

Szkolna biblioteka, po podliczeniu zebranych przez uczestników punktów wyłoniła zwycięzców. Nagrodzeni jednak zostali wszyscy uczestnicy. 

Oddziały przedszkolne: 

OP4: Nadia Kacała, Laura Doroż, Zuzanna Wolak

OP5:  Maciej Motyka, Maciej Loraj, Karolina Cholewa

klasa 1b: Antoni Gwóźdź, Jan Libera, Tymoteusz Woliński

Klasy 2: Milena Wąż, Radosław Gwóźdź, Julian Burek, Milena Loraj

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!! Od września zapraszamy do czwartej odsłony projektu, bowiem nie wykorzystaliśmy jeszcze w całości bogatej skarbnicy legend polskich.