Z ORZESZKOWĄ PO POLSCE

Projekt edukacyjny „Z Orzeszkową po Polsce” zainicjowany  został telefoniczną rozmową/prośbą przedszkolaków z Poczesnej (małej miejscowości nieopodal Częstochowy).  Dzieciaki te chciały otrzymać pocztówkę  od innych przedszkolaków z województwa małopolskiego.  Bibliotecznemu team-owi bardzo spodobał się pocztówkowy  pomysł i przy współpracy z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych zapoczątkował swój projekt.

Założeniem naszego działania jest wysłać i otrzymać pocztówkę od uczniów lub  przedszkolaków uczęszczających do placówek im. Elizy Orzeszkowej  (także naszej patronki) z każdego województwa.

Prace rozpoczęliśmy w marcu od wykonania przedszkolnej pocztówki  z udziałem wszystkich oddziałów, napisania listu i zaprojektowania autorskiej koperty w wykonaniu Justyny Świętek.

Pani Joasia usilnie zaprasza poprzez nowoczesne media społecznościowe przedstawicieli szkół w całym kraju do współpracy.

Wysłaliśmy już  3 pocztówki a teraz czekamy na odzew.

Na gazetce ściennej, obok sali 24 powstanie sznurkowa mapa konturowa Polski, wewnątrz której „przygwożdżone” zostaną pocztówki.