Z ROBOTAMI DO LUSZOWIC

12 grudnia uczniowie: Wiercioch Filip,  Borek Jakub, Wiktor Wąż oraz Krechniak Bartosz wraz z panią Joanną Burek i Anną Fido udali się do Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Luszowicach aby przeprowadzić prezentację swoich umiejętności, które zdobyli podczas zajęć w ramach projektu  marszałkowskiego „My też możemy programować – zajęcia z robotyki dla mieszkańców subregionu tarnowskiego”. Prezentacje dla przedszkolaków rozpoczęli najmłodsi, czyli uczniowie klasy III a z użyciem zestawów Lego WeDo 2.0. Pokazali jak można ożywić klocki Lego, tak aby np. małpka chodziła po linie, dzieci kręciły się na karuzeli, renifer ciągnął sanie ze Świętym Mikołajem oraz dinozaur chodził i wydawał odgłosy. Następnie do pokazu przystąpili uczniowie klasy 6 i 7 z użyciem zestawów Lego Mindstorms EV3, który pokazali nieco bardziej skomplikowane urządzenia.  Zaprezentowali między innymi:
a) Robota, który okrąża nasz kraj poruszając się po mapie konturowej Polski,
b) pieska Fafika, który warczy, szczeka, siada, prosi i zjada kość,
c) samochód wyścigówkę, która odpalana zostaje przez odpowiednio zamontowany kluczyk i zatrzymuje się na czerwonej linii META,
d) magazyn z dźwigiem i wózkiem widłowym
e) walkę na ringu z udziałem dwóch robotów.

Zarówno dzieciaczki z przedszkola jak i uczniowie Szkoły Podstawowej w Luszowicach byli pod ogromnym wrażeniem. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie.