ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W piątek, 23 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele Parafialnym w Radgoszczy, którą odprawił ks. wikariusz Jan Liszka. O oprawę muzyczną zadbał ksiądz proboszcz – Krzysztof Ciebień wraz z chórkiem parafialnym. Refleksyjną pieśń wykonali także p. Wiesław Kwiecień (organy) oraz Joanna Gwóźdź (wokal). Czytanie i modlitwę wiernych odczytały panie Dyrektor Małgorzata Węgiel oraz Celina Dworak, zaś psalm zaśpiewały uczennice naszej szkoły. Ksiądz Jan dziękował za miniony rok szkolny, prosząc jednocześnie zebranych, by wakacje stały się czasem spędzonym z rodziną, bliskimi i Panem Bogiem.

Po nabożeństwie udaliśmy kolumną z pocztem sztandarowym do szkoły, na apel przygotowany przez uczniów klas ósmych wraz z wychowawczyniami p. Olgą Juras i p. Anną Fido.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przekazaniu sztandaru klasom siódmym oraz złożeniu ślubowania przez absolwentów, nastąpiło wręczenie nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu (nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Fundacja Latino – Żabno, za co serdecznie dziękujemy).  Następnie głos zabrał  i życzenia wszystkim zebranym złożył przedstawiciel samorządu -Sekretarz p. Marek Kopia oraz Zarząd Rady Rodziców w osobach p. Jolanty Motyka i p. Kingi Burzec. Społeczność szkolna nie zapomniała także o życzeniach dla księdza Jana, z okazji zbliżających się imienin.

Następnie uczniowie klas ósmych słowem, piosenką i „łezką” w oku pożegnali się ze zgromadzonymi i ze szkołą. Podczas popisowego numeru dwóch skrzypaczek – Wiktorii Moskal i Weroniki Warias oraz pianistki Julii Dykas w piosence „Dni, których jeszcze nie znamy” absolwenci wręczyli róże nauczycielom.

Po uroczystej akademii wszyscy udali się do sal, na dalsze chwile wzruszeń i podsumowań ze swoimi wychowawczyniami.