„ZAKROPKOWANI”

Uczniowie naszej szkoły, bardzo chętnie włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Oprócz stroju „w groszki”  królującego na szkolnych korytarzach podejmują oferowane im wyzwania. I tak na przykład uczniowie klasy 6b z p. Agnieszką Idziak przygotowywali sygnalizatory świetlne, które informować będą o stopniu przyswajanej na języku polskim i geografii wiedzy. Miały one oczywiście kształt koła i nawiązywały kolorystyką do znaku drogowego.
Czwartaki z p. Olgą Juras  odszyfrowywali kropkowego ślimaka, przy okazji utrwalając znaki przystankowe, nad którymi „bryluje” kropka.
Podopieczni p. Lucyny Kaczmarskiej –Moździerz doszli w Dniu Kropki do wyjątkowych wniosków: „Wszystko się zaczyna od kropki, by później przerodzić się w pierwsze kreski, kształty,  litery…a wreszcie w „małe” talenty”.  Dlatego też uczniowie klasy 3 b odkrywali i tworzyli własne koła talentów.  Pani Joasia Gwóźdź ze szkolnej biblioteki –  fanka kropek, nie tylko w tym dniu,  zaprosiła słuchaczy do akcji pt. „Wystarczy kropka”. Uczestnicy mieli za zadanie narysować coś, czego punktem wyjściowym była kropka. W akcji udział wzięło 28 uczestników, dla których kropka była początkiem: kwiatów, biedronek, liści, misiów, serc, kół, zegarów, słoni, jeży i innych stworków. Dziecięca kreatywność nie zna granic.
Pierwszaki z p. Bogusią Witaszek i p. Małgosią Węgiel także bawili się kropkami. Grupowali od najmniejszych do największych, segregowali kolorami, dodawali i odejmowali,  by pod koniec dnia przykleić kropy i udekorować je na wspólnym plakacie.

Kochani! Bądźcie twórczy przez cały rok!