ZAŚPIEWAJ NIEZŁOMNYM- WYŚPIEWANY SUKCES MILENY ZAWIŁOWICZ

Zaśpiewaj Niezłomnym” to konkurs pieśni patriotycznych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Tegoroczna edycja odbyła się w siedzibie biblioteki 1 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs otworzyła Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu dąbrowskiego prezentowali przygotowane utwory przed jurorami, którymi byli: Małgorzata Morawiec – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz Katarzyna Grabka i Grzegorz Olearczyk – pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Na konkurs wpłynęło łącznie ponad 40 zgłoszeń w trzech kategoriach wiekowych z 13 szkół tj. z: Dąbrówek Breńskich, Smęgorzowa, Radgoszczy, Bolesławia, Zabrnia, Zarzecza Dużego, Luszowic, Mędrzechowa, Olesna, Dąbrowy Tarnowskiej (nr 1, 2 i 3) oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nasza uczennica Milena Zawiłowicz wyśpiewała I miejsce. Gratulujemy sukcesu Milence oraz jej nauczycielce p. Monice Kuta.