ZAWSZE SERCEM PATRZ – ROCZNICA KEN W RADGOSZCZY

Społeczność Szkoły Podstawowej w Radgoszczy świętowała 250.rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w sposób bardzo uroczysty, 13 października.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami – p. Joanną Burek i p. Agnieszką Piotrowicz oraz p. Joanną Gwóźdź i p. Wiesławem Kwietniem.

Uroczystość rozpoczęły Dyrekcje szkoły – p. Mirela Kiełbasa, p. Dorota Wiercioch i p. Marta Kras , wprowadzając zebranych w klimat i historię edukacji w Polsce, by zakończyć przyjemnym akcentem, uhonorowaniem Nauczycieli i Pracowników szkoły – Nagrodami Dyrektora. Wszystkim wyróżnionym składamy w tym miejscu, serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

W rolę konferansjerek wcieliły się panie nauczycielki, które wprawnie sterowały przebiegiem uroczystości.  Głos zabrał także w imieniu Wójta Gminy Radgoszcz – sekretarz Gminy – p. Marek Kopia, a także emerytowany nauczyciel – p. Kazimierz Król, który wspomniał o  360. rocznicy powstania pierwszej szkoły  parafialnej w Radgoszczy. Humorystyczną, muzyczną niespodziankę przygotowała także Rada Rodziców w osobach p. Kingi Burzec i p. Kingi Loraj. Pokazały one, że Rodzic także potrafi się bawić na scenie. W imieniu wszystkich rodziców Panie Kingi przekazały życzenia i obdarowały dyrekcje kwiatami, w dowód uznania pracy dydaktyczno-wychowawczej, zaś Nauczycielom i Pracownikom-  wręczono słodkie upominki.  Zanim głos oddany został artystom, na scenie zaprezentowały się „w zastępstwie” nieobecnej uczennicy Milenki Zawiłowicz,  szalone nauczycielki – Joanna Gwóźdź i Agnieszka Piotrowicz w nastrojowym utworze, który wprowadził całą salę w rocznicowy klimat.

Dzieciaki zaprezentowały  humorystyczny scenariusz pt. „A może by tak zostać Dyrektorem?”.  Złożyły także spersonalizowane życzenia swym Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom szkoły, a także zaprezentowały swe wokalne umiejętności w piosence „Nasza Pani”.

Pani  Dyrektor – Dorota  Wiercioch wraz z przedstawicielami Uczniów w tym dniu udała się także na pobliski cmentarz, by na grobach zmarłych Nauczycieli i Pracowników szkoły zapalić znicz pamięci.

Samorząd Uczniowski dla wszystkich zebranych przygotował piękne upominki.