ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM. PROJEKT OP 5

17 października  grupa przedszkolna TEATRAŁKI w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radgoszczy  rozpoczęła cykl zajęć z projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Wszyscy przynieśli do szkoły owoce i warzywa, z których powstała wspaniała wystawa. Najpierw drogą losowania wyłoniłam dwa zespoły: WARZYWA i OWOCE. Dzieci miały za zadanie na dużych arkuszach papieru narysować znane im warzywa i owoce. Po podliczeniu wyników nagrodzono brawami grupę WARZYW za świetną ich znajomość.Następnie dzieci “zwiedziły” przygotowaną wystawę z owoców i warzyw – oglądały je, dotykały, mogły powąchać. potem każda grupa mogła dorysować te, które się tam nie znalazły.

 Dzieci podzieliły je na 5 grup kolorystycznych i dowiedziały się, jakie witaminy zawierają poszczególne warzywa i owoce. Podczas lekcji uczniowie m.in. zaprezentowali w grupach wiersze o owocach i warzywach i wzięli udział w konkursach: smaku „Czy wiesz, co jesz?” oraz dotyku „Czy wiesz, co to jest”.

Wybrały owocowo – warzywnego króla.

Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą, a ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna.