„ZIEMIO NASZA OJCZYSTA”

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Konkurs Recytatorski Poezji Niepodległościowej.

104. rocznica odzyskania przez nasz naród wolności została uczczona przez społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radgoszczy poprzez zorganizowanie konkursu recytacji tekstów patriotycznych, dotyczących trudnej historii, a poświęconych pamięci walczących w obronie najwyższych wartości. 7. listopada odbyły się eliminacje szkolne do konkursu powiatowego. Spośród 28 recytatorów najlepsi okazali się: w klasach IV-VI – Karolina Kaleta i Weronika Bielat ( I miejsce), Szymon Burzec ( II miejsce), Anna Burzec, Amelia Wąchała, Szymon Wiercioch ( III miejsce), wyróżnienia: Lena Majka, Maria Skrzek, Julia Warias, Weronika Kacała, Adriana Wójcik Filip Wiercioch;
w klasach – VII – VIII: Zuzanna Sipior ( II miejsce) oraz Tobiasz Machnik (III miejsce). To oni swoją recytacją urzekli komisję artystyczną i pięcioro z nich mogło reprezentować ZSP w Radgoszczy podczas konkursu powiatowego, który odbył się 9. listopada w Żdżarach. Tutaj wzięło udział 22 recytatorów. Wrażliwość na piękno i wagę literatury można było obserwować w mimice i słowach uczestników, a także w zainteresowaniu słuchaczy. Żywa lekcja historii pokazała, iż nie są obce młodzieży trudne tematy dotyczące ojczyzny.

Konkurs zakończył się naszym sukcesem. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce zajęła Karolina Kaleta, II Szymon Burzec, a III Weronika Bielat. Z klas starszych doceniony został Tobiasz Machnik, który uzyskał II miejsce. Gratulujemy i cieszymy się, że w naszym ZSP mamy tak wielu wspaniałych recytatorów!