ZIEMIO, ZIEMIO NASZA OJCZYSTA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Ze względu na panującą epidemię COVID -19 obchody Narodowego Święta Niepodległości przybrały nieco inną formę niż zwykle. Uczniowie klasy 6a pod opieką pani Marii Burzec i techniczno-muzycznym wsparciu pana Wiesława Kwietnia przygotowali montaż słowno-muzyczny. Tegoroczna akademia rozbrzmiewała w szkole poprzez radiowęzeł, z biblioteki jako centrum dowodzenia. Dzięki niestandardowej formie i nastrojowej aranżacji wszyscy mieliśmy okazję do chwili zadumy i refleksji przeżywając wyjątkową lekcję historii.

W tym dniu także cała szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi wzięła udział w akcji  „SZKOŁA DO HYMNU”. Państwowy hymn dźwięcznie roznosił się po szkolnych korytarzach. Drzwi szkolnych sal zostały pięknie udekorowane w barwy biało-czerwone. Zawisły na nich kwiaty, sowy, liście, fagi, motyle, serca, orły. Dzieci i nauczyciele  odświętnie ubrani, przyozdobieni kotylionami w wyjątkowy sposób uczcili ten dzień.

Oprócz tego uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wykonali liczne ozdoby i akcenty patriotyczne. Były to m.in. mapy Polski, recyclingowe  oraz łapkowe orły. Także świetlica i biblioteka szkolna przygotowały się do wspólnego świętowania. Powstały także piękne Kodeksy Patriotów.

Świetliczaki świetnie bawili się także podczas zajęć kulinarnych z panią Agnieszką Piotrowicz, która wraz z podopiecznymi świetlicy w przededniu narodowego święta wykonała maślane ciasteczka przyozdobione polskimi barwami narodowymi.

Słodkie ciastka w kształcie mapy Polski w barwach biało-czerwonych przygotowała dla swoich wychowanków w nagrodę za dobre sprawowanie, pani Bogusia Witaszek.