KSAWERY WIŚNIEWSKI NAJLEPSZY W POLSCE! WIELKI SUKCES UCZNIA Z RADGOSZCZY

Ksawery Wiśniewski najlepszy w Polsce! Wielki sukces ucznia z Radgoszczy

To ogromny sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Radgoszczy. Ksawery Wiśniewski, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Radgoszczy, zdobył 1. miejsce w finale XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę!”, który odbył się 20 maja 2026 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Konkurs „Trzymaj Formę!” od lat należy do największych i najbardziej prestiżowych inicjatyw edukacyjnych promujących zdrowy styl życia wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorami wydarzenia są Główny Inspektorat Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne. Program ma na celu promowanie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz świadomego dbania o zdrowie już od najmłodszych lat.

Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło aż 11 328 uczniów z 1248 szkół z całej Polski. Aby znaleźć się w finale, uczestnicy musieli przejść przez trzy wymagające etapy – szkolny, powiatowy oraz wojewódzki. Do finału zakwalifikowano jedynie 22 najlepszych uczniów w kraju.

Finaliści zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi zasad zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa żywności oraz profilaktyki zdrowotnej. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą i umiejętnością praktycznego wykorzystania zdobytych informacji.

Najlepszy okazał się jednak Ksawery Wiśniewski, który zdobył 1. miejsce w Polsce, udowadniając swoje ogromne zaangażowanie, systematyczność i doskonałe przygotowanie merytoryczne. To osiągnięcie jest efektem wielu godzin nauki, pasji do zdobywania wiedzy oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Sukces Ksawerego to także wielkie wyróżnienie dla szkoły, nauczycieli oraz wszystkich osób wspierających go na drodze do zwycięstwa. Tak znakomity wynik pokazuje, że młodzi ludzie z pasją i determinacją mogą osiągać sukcesy na najwyższym ogólnopolskim poziomie.

Warto podkreślić, że program „Trzymaj Formę!” został uhonorowany Godłem „Teraz Polska” i jest jednym z największych w Europie programów edukacyjnych poświęconych zdrowemu stylowi życia wśród dzieci i młodzieży. Patronat nad programem sprawują między innymi Minister Zdrowia, Minister Edukacji oraz Minister Sportu i Turystyki.

Serdecznie gratulujemy Ksaweremu Wiśniewskiemu tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów, rozwijania pasji oraz spełniania marzeń! Wielkie podziękowania kierujemy również w stronę Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu ucznia do Warszawy. Podczas finału w Warszawie Ksaweremu towarzyszyła również jego siostra Julia, która przez cały czas mocno go wspierała i kibicowała mu w drodze po zwycięstwo. Obecność bliskiej osoby z pewnością była dodatkową motywacją i wsparciem w tym wyjątkowym dniu.

Opiekunem była Pani Joanna Burek

Written by