Klasa 2b uczestniczyła w kreatywnych warsztatach po raz kolejny. Letnie opowieści snuli przez kilka dni, tworząc piękne przestrzenne prace plastyczno-techniczne, rozmawiając na temat zmieniającej się pory roku oraz zbliżających się wakacji. Dzieci inspirując się poezją dziecięcą wykonały ilustracje do wierszy. Spóźniony słownik rozpoczął plastyczną zabawę i dał impuls do dalszej twórczości. Następnie uczniowie wykonali mandale z drzewami, gdzie wycinali papierowe paski, tworząc autorskie drzewa. Letni spacer był pretekstem do poczęstunku. Drugoklasiści zjedli owoce, które już się pojawiają oraz porozmawiali o tym, jak istotne jest nawodnienie organizmu podczas coraz cieplejszych dni.
ROK DZIECIĘCEJ KREATYWNOSCI: LETNIE OPOWIEŚCI Z PIASKU I KOLORU






