Uczniowie naszej szkole, już po raz kolejny, uczestniczyli w obchodach Dnia Kropki. Święto to cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz kropkowego stroju, który króluje zawsze w tym dniu, tworzyli wiele kropkowych akcentów.
Drugoklasiści, rozpoczęli Dniem Kropki- Międzynarodowy Projekt Steamowy – Zakodowana Kraina Przygód Zosi – Małej Nauczycielki, organizowany przez Fundację Edukacji dla Rozwoju EDUKO. Kropkami na macie określaliśmy kierunki w przestrzeni oraz położenie przedmiotów względem osi własnego ciała, rozwijając tym samym logiczne myślenie i spostrzegawczość. Zapoznawaliśmy się tym samym z zasadami kodowania na macie. Warto nadmienić, iż patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji.
BAJDOLUDKI z II b lubią naukę łączyć z zabawą, a Dzień Kropki był świetną okazją ku temu. Tego dnia wszystko kojarzyło się z kropką! Na przygotowanych karteczkach ( oczywiście w kształcie kropek ) zostały napisane czasowniki w liczbie pojedynczej. Zadaniem uczniów było do wylosowanego czasownika podać jego liczbę mnogą. Kolejne zadanie to pokazanie ruchem zapisanej na kropce czynności. Zadaniem pozostałych uczniów było odgadnąć, o jaki czasownik chodzi. Najwięcej emocji jednak wywołało kolejne zadanie. Dzieciaki podzieliły się na małe grupy. Przedstawiciel każdego zespołu wylosował zestaw ,,kropek” z czasownikami. Zadaniem drużyn było ułożenie ,,Opowieści” z użyciem wszystkich wylosowanych czasowników. Swoją historię trzeba było zapisać i narysować do niej ilustracje. Międzynarodowy Dzień Kropki jest symbolem kreatywności, a podczas tworzenia ,,Kropkowych opowieści” należało się nią wykazać.
Miłośnicy książek wraz z panią bibliotekarką przygotowali kropkową gazetkę zachęcającą do kreatywności.
Ochotnicy mogli „poczęstować” się karteczką z kropką, z której tworzyli rozmaitości według własnego gustu i upodobania.
Nie mogło zabraknąć muzycznego akcentu. Dzieciaki odtańczyły taniec kropki, aż zawirował im świat.
Dzień Kropki był także rozpoczęciem spotkań w nowym roku szkolnym, Dyskusyjnego Klubu Książki „Sówki”, który działa przy szkolnej bibliotece. Jego członkami są przedszkolaki z grupy „Sówki” p. Bożeny Szwajkosz. Dzieciaki wysłuchały bajki „Wielki wyścig”, a także wzięli udział w zaciętej dyskusji na temat wyjątkowości każdego z nas. Wypowiedzi dzieciaków były budujące.