DEBATA UCZNIOWSKA nt. ZDROWIE NA TALERZU

W lutym 2018 roku uczniowie przebywający na świetlicy uczestniczyli w debacie na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Pytaniem kluczowym  było „Czy warto zdrowo się odżywiać?”. W czasie rozmowy poruszane były tematy zróżnicowanej diety. Wspomniano o tym, że śniadanie w szkole powinno być drugim, a nie pierwszym posiłkiem. Uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami co powinien zawierać zdrowy posiłek. Jednoznacznie stwierdzili, że słodkie napoje i fast-foody są niezdrowe. Przypomniano również
o konieczności codziennej aktywności fizycznej.
W podsumowaniu uczniowie stwierdzili, że debata pozwoliła im dostrzec błędy jakie popełniają w żywieniu. Obiecali, że postarają się zmienić swoją dietę tak, aby była ona sprzymierzeńcem ich prawidłowego rozwoju, a właściwe odżywianie stało się zdrowym nawykiem wśród naszych uczniów.
W drugiej części spotkania uczniowie wypełnili test na temat komponowania zdrowych posiłków w zgodzie z piramidą żywieniową. Okazało się. Że poruszane w teście zagadnienia nie są uczniom obce i z wypełnieniem testu poradzili sobie całkiem nieźle. Zagadnienia sprawiające im największą trudność zostały na koniec jeszcze raz omówione, tak aby uzupełnić braki wiedzy na temat zdrowych posiłków. Miłym akcentem było zorganizowane przez panią Małgosię Libera zdrowe śniadanie.  Uczennice klas 7 i II gimnazjum w ramach edukacji zdrowotnej uczyły się jak dobrze rozpocząć dzień smacznym i zdrowym śniadaniem. Wspólnie przygotowały smakowite „fit-śniadania” i odmówiły wszystkie zużyte do tego produkty.