Kolejny sukces naszych uczennic w Małopolskim Konkursie Filmowym „Bądź bezpieczny na drodze”

W czwartek 14 czerwca  2018 roku w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Laureatom IV Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła zgłosiła do konkursu aż 6 filmów.
W kategorii szkół gimnazjalnych  miejsce III zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy – Gabriela Dworak oraz Klaudia Kuta. Zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dyplomy  przekazane przez Burmistrza Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Marek Dworak Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podinsp. Krzysztof Dymura Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, mł. insp. Witold Ślęzak Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, Waldemar Olszyński Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Andrzej Nowicki Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, Marek Sułek Kierownik ds. BRD Departamentu Transportu  i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Paweł Wlezień Kierownik Zakładu Archiwum Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, oraz Teresa Szydłowska Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie.

Powyższy Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego. Jest to młodzież, która z uwagi na osiągnięty wiek może rozpocząć swoją przygodę z pojazdem, tj. motorowerem, a nawet pojazdem samochodowym. Taka forma akcji konkursowej, chęć przekazywania jak najistotniejszych treści drogowych w tworzeniu filmów sprawia, że uczestnicy konkursu musieli analizować, a tym samym pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą ruchu drogowego. Jest to bardzo istotne, gdyż statystyki policyjne pokazują, że tzw. młodzi kierowcy są sprawcami co 4. wypadku drogowego. Przyczynami tych zdarzeń najczęściej jest brawura, alkohol oraz chęć popisania się przed rówieśnikami.

Organizatorami konkursu byli:

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie,

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie,

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu,

Kuratorium Oświaty w Krakowie,

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Patronat honorowy objęli:

Marszałek Województwa Małopolskiego – Pan Jacek Krupa,

Wojewoda Małopolski – Pan Józef Pilch,

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie –Pan nadinsp. dr Krzysztof Pobuta,

Małopolski Kurator Oświaty – Pani Barbara Nowak.

Patronat medialny objęli:

TVP Kraków, Radio Kraków.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się projekcja premierowego filmu Jurassic Park – Upadłe Królestwo.

Opiekunem była pani Joanna Burek, natomiast nagrody uczennice odebrały wraz z panią dyrektor Celiną Dworak.