NARODOWE CZYTANIE 2023 „NAD NIEMNEM”

Końcem września w siedzibie nowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy, przy ulicy Witosa odbyła się współorganizowana przez szkołę ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie2023”. Spotkanie otwarły Dyrektor ZSP w Radgoszczy – p. Mirela Kiełbasa oraz Kierownik GBP p. Alicja Błocho.

W tym roku czytany utwór tym bardziej był bliski społeczności szkolnej, ze względu na autorkę – Elizę Orzeszkową, patronkę naszej szkoły.  Na zaproszenie odpowiedzieli rodzice, uczniowie i nauczyciele, którzy 28 września w godzinach popołudniowych przenieśli się w nadniemeński klimat.

Wstępem do spotkania był pokaz mody wykonany przez uczennice klas 4 i 7, które zaprezentowały postać patronki szkoły zestawiając ją ze współczesnymi zawodami. Całość opatrzona była fragmentami biografii zaprezentowanymi przez bibliotekarkę, p. Joasię Gwóźdź. Nie zabrakło także akcentów muzycznych – wokalnego w wykonaniu Mileny Zawiłowicz oraz fortepianowego zaprezentowanego przez Weronikę Kozioł.

Nasze uczennice rozdawały przybyłym gościom przygotowane zakładki opracowane z cytatami pochodzącymi z pozytywistycznej twórczości Elizy Orzeszkowej.