Odblaskowe czytanie

     W czwartek, 29 września pierwszaki odwiedziły przedszkolaków w oddziale przedszkolnym mieszczącym się

w naszej szkole. Chcąc uroczyście uczcić Międzynarodowy Dzień Głośnego zaproszeni zostali wyjątkowi goście: panie dyrektor ZSP: p. Małgorzata Węgiel i p. Celina Dworak, p. dyrektor Publicznego Przedszkola Iwona Sipior i p. wychowawczyni przedszkolaków Anna Gmyr-Noga.
Lekturze poddano opowiadanie „Psotni rycerze. Misja w Baśniogrodzie”, którego tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie dotyczyło właśnie takiej tematyki, gdyż nasza szkoła przystąpiła do konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA.
Naszym celem jest  wspomóc rodziców uczniów w ustawowym obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych, a co za tym idzie ograniczyć zagrożenia w ruchu drogowym i uświadomić jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest widoczność na drodze.Zarówno czytające panie, jak i uczestnicy akcji posiadali chociaż jeden element odblaskowy.
Po wysłuchaniu lektury uczniowie przystąpili do wykonywania ilustracji, które wezmą udział w konkursie plastycznym „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” organizowany przez GAZETĘ KRAKOWSKĄ.