TYDZIEŃ MATEMATYKI

W tygodniu matematyki w dniach od 11 do 15 marca 2014r., w naszej szkole odbył się szereg przedsięwzięć związanych z matematyką. Szczególnie szkolne konkursy i turnieje matematyczne dla uczniów klas od 3 do 8, których celem było rozwijanie zainteresowania matematyką, rozwijanie twórczych postaw uczniów wobec problemów matematycznych, a także popularyzacja pojęć matematycznych wśród naszych uczniów. Każdy uczeń był zaproszony do udziału we wszystkich konkursach.

W konkursie Mistrz sprytu z kostką Rubika wzięło udział 4 uczniów, Leon Baran został Mistrzem w czasie 33 sekundy. Konkursem  Sudoku – Mistrz logicznego myślenia, zainteresowało się dużo więcej uczniów, bo aż 41. Mogli uzyskać maksymalnie 44 punkty i taką ilością punktów zdobyło  9 uczniów, którzy wypełnili planszę w 100%. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się Turniej Rummikub, którego prowadzącą była Anna Fido, zwycięzcami zostały dziewczyny z klasy 6b – Klaudia Kacała, Weronika Kacała. Wzięło w nim udział 27 uczniów naszej szkoły. Podczas turnieju uczniowie rozegrali 3 rudny na czas. Wszyscy dobrze się bawili.
Konkurs Mistrz pamięci – zapamiętywanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, odbył się w Dzień Liczby Pi, czyli 14 marca.  Najładniej popisali się Ludolfiną uczennica Nadia Fijał i uczeń  Bartłomiej Kokoszka.
W związku z Międzynarodowym Dniem Matematyki przygotowano także gazetkę matematyczną oraz uczniowie ustawili się w kształcie liczby pi na sali gimnastycznej.
Na zwycięzców konkursów czekają dyplomy, uwagi pozytywne, szóstka z przedmiotu. Organizatorami w/w konkursów byli nauczyciele matematyki naszej szkoły: Barbara Lupa,  Anna Fido, Dyrektor Dorota Wiercioch.

Uczestnikom  konkursów serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy wysokich not.

Zapraszamy za rok.